Азиатските акции последваха Уолстрийт надолу
Азиатските акции бележат понижения днес, повлечени надолу от загубите на Уолстрийт, след като технологичният сектор отново изпитваше затруднения след записания кратък ръст. Доларът поевтиня вследствие на по-ниските лихви по дългосрочните щатски държавни облигации.
Спадът в цената на медта също бе индикатор за нагласите към риска. Японският индекс Nikkei 225 се понижи с 0.9%, като акциите на производителите на цветни метали записаха спад в цените, след като медта вчера поевтиня до двумесечно дъно.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI падна с 0.9%. Австралийският основен индекс изгуби 0.35%, южнокорейският KOSPI затвори с 0.65% надолу, докато шанхайският SSEC отстъпи с 0.7%.
Секторът на информационните технологии в S&P 500 записа минимален ръст вчера, след като изтри по-голяма част от спечелните 1.4% през деня. Най-добре представящият се сектор през годината губи 4% през последната седмица, като инвеститорите пренасочват пари към акции на банки, компании за търговия на дребно и други книжа, които вероятно ще се облагодетелстват най-много от обещаните от президента Доналд Тръмп данъчни намаления.
Това свали S&P 500 в трета поредна сесия. Dow Jones и Nasdaq вчера също записаха понижения.
Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации се понижи вчера. Доларът поевтиня вследствие на спада на лихвите. Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо шест други основни валути, изгуби 0.1%, до 93.287 пункта.
Доларът губи 0.2%, до 112.330 йени, а еврото остана почти без промяна на ниво от 1.1830 спрямо долара, след като изгуби 0.35% в предходния ден.
Паундът се понижи до 1.3422 долара, след загуба от 0.15%, след като Sky News информира за осуетен план за убийството на британския премиер Тереза Мей.
Паундът падна до 1.3370 долара във вторник, на фона на разочарованиято след провала на предговорите около брекзит.
Биткойн продължи неумолимия си ръст, поскъпвайки до рекордните 12 205.46 долара на борсата BitStamp.
При суровините щатският лек суров петрол се понижи с 0.45%, до 57.36 долара за барел, след като изнесените данни показаха, че бензиновите запаси в САЩ са нараснали с повече от очакваното през миналата седмица.
Петролът от сорта брент изгуби 0.4%, до 62.60 долара за барел, но въпреки това бележи ръст от над 40% от юни насам, подкрепен от ограниченията в производството, които се очаква да продължат и през 2018 г.
Медта поскъпна с 0.2%, до 6 557 долара за тон на борсата в Лондон, след като вчера цената падна до двумесечно дъно от 6 507.50 долара.