Акциите ограничиха ръста си - на фона на спора между Китай и САЩ
Азиатските акции поскъпват леко днес, ограничавайки ръста си от началото на сесията, след като оптимизмът, че търговските отношения между Китай и САЩ ще се подобрят, отстъпи място на следващата фаза на дипломатическия спор между двете държави.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI бележи ръст от 0.35%. Индексът нарасна с 1.2% в предходния ден, след помирителното изказване на китайския президент Си Дзинпин.
Австралийският основен индекс губи 0.25% за деня, докато японският Nikkei се понижава с 0.1%.
Южнокорейският KOSPI добави 0.25% днес, докато хонконгският Hang Seng се покачи с 0.5%, а шанхайският SSEC нарасна с 0.2%.
Вчера щатският индекс Dow Jones се повиши с 1.8%, докато S&P 500 добави 1.7%, а Nasdaq нарасна с 2.1%, след като Си Дзинпин обеща да отвори допълнително китайската икономика и да намали митата за вносните автомобили.
При валутите еврото бележи ръст до 1.2358 спрямо долара и поскъпва в четвърта поредна сесия.
Еврото се търгува недалеч от двуседмичния връх от 1.2378 долара, достигнат вчера, след като Евалд Новотни от Европейската централна банка (ЕЦБ) заяви в интервю за Reuters, че програмата на банката за изкупуване на облигации на стойност 2.55 трлн. евро ще бъде ограничена до края на годината.
Еврото поскъпва с около 3% тази година на фона на очакванията, че ЕЦБ в крайна сметка ще нормализира паричната си политика и ще вдигне лихвите.
Доларът поевтиня с 0.05%, до 107.130 йени. Щатската валута поскъпна с 0.4% вчера, след като търсенето на по-рискови активи обезцени японската йена.
Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, остана почти без промяна на ниво от 89.600, след като изгуби 0.3% в предходния ден.
Цените на петрола остават високи, след ръста от предходната сесия.
Цената на фючърсите на щатския лек суров петрол остана почти без промяна на ниво от 65.52 долара за барел, след като скочи с над 3% във вторник.
Петролът от сорта брент поевтиня с 0.1%, до 70.96 долара за барел, след като скочи с 3.5% във вторник, когато цената му достигна 71.34 долара за барел, което бе най-високото ниво от декември 2014 г.