Dow Jones записа най-голям седмичен ръст от 1938 г.
Щатските индекси записаха понижения днес, дори и след като Камарата на представителите в Сената прие дългоочаквания пакет за стимулиране на икономиката на стойност 2 трлн. долара.
По-рано през деня стана ясно, че през март потребителското доверие в САЩ е паднало с най-много от финансовата криза насам.
До края на сесия индексът Dow Jones вече губеше над 4%, или 900 пункта. S&P 500 и Nasdaq затвориха с по над 3% надолу.
Въпреки спада, рязкото повишения от предходните три дни позволи на Dow Jones да запише 12.8% ръста за седмицата, което беше най-доброто му седмично представяне от 1938 г.
S&P 500 нарасна с 10.3% за седмица, като това е най-добрата седмица за индекса от 2009 г.
Вчера индексите записаха повишения в трети пореден ден, тъй като инвеститорите са надяваха пакетът от стимули на стйност 2 трлн. да бъде одобрен и да смекчи част от икономическите поражение от пандемията от коронавирус.
Пакетът мина в Камарата на представителите по-рано днес, като сега предстои да бъде подписан от президента Доналд Тръмп.
Зафубите на трите основни индекса на Уолстрийт днес последваха пониженията на европейските борси, след като страните от ЕС не успяха да постигнат споразумение по конкретен план за справяне с пандемията от коронавирус.
Изявлението, че британският премиер Борис Джонсън е заразен с коронавирус също повилия негативно на рисковите активи.
Акциите на Boeing днес поевтиняха с над 10%, с което приключи една доста волатилна седмица за книжата на самолетостроителя. Спадът дойде, след като министърът на финансите на САЩ Стивън Мнучин заяви, че Boeing няма да търси спасяване от правителството.
Спад от 4.8% в цените на петрола пък понижи енергийния сектор в индекса S&P 500 с близо 7%.
Акциите на Delta Airlines, United Airlines и American Airlines поевтиняха с между 4% и 8%, след като Мнучин каза, че помощта, предвидена за авиокомпаниите, не е спасителна и че данъкоплатците ще трябва да бъдат компенсирани.