Ценна картина на френския сюрреалист Ив Танги беше намерена в кофа за боклук на летището в Дюселдолф, съобщава електронното издание Huffpost.

Произведението на изкуството с цена от 280 000 евро било забравено от бизнесмен, който пътувал от Дюселдолф за Тел Авив в края на ноември.

Той забравил картината на едно от гишетата за чекиране и се свързал с гарманската полиция, след като пристигнал в Израел и установил липсата.

Оказало се обаче, че картината, опакована в обикновена картонена кутия, е изчезнала.

Въпреки многобройните имейли, изпратени от негова страна, в които подобно били описани всички детайли на ценната пратка, полицията и персонала на летището в Дюселдорф не успели да я открият.

Наложило се племенникът на бизнесмена, който живее в Белгия, да отиде лично до Дюселдорф, за да провери какво се е случило и да говори с полицейските служители.

С негова помощ те успели да проследят пътя на картината от гишето на летището до кофата за рециклиране на хартиени отпадъци, където попаднала.

"Това е една от най-щастливите истории за 2020 г.", казва говорителят на местното полицейско управление.