6 важни причини, поради които не бива да влизате с телефона в тоалетната
Според британско проучване средно статистическият обитател на Острова прекарва малко повече от 3 часа седмично в тоалетната.
Това далеч надхвърля препоръчителните 10-15 минути на ден, което прави около 1 час и 45 минути седмично.
И ако се чудите как минава това време, тогава мобилният телефон е отговорът, който търсите.
Не би трябвало да е изненада, че 75% от американците признават, че използват телефона си в тоалетната.
Bright Side представя шест причини, поради които не трябва да прекарвате повече от 15 минути в тоалетната в компанията на телефона си:
1. Нашите телефони са детски площадки за микробите
Телефоните могат да улавят и прехвърлят микроби много успешно. Така вредните микроорганизми могат да попадат в чувствителни зони на тялото ви. Проучванията показват, че именно телефоните са отговорни за разпространението на супербактерии в здравните заведения.
2. Носят ни хемороиди и други ректални проблеми
Според лекарите престоят от 1 до 15 минути в тоалетната е нормален. Прекарването на повече време от това обаче оказва ненужен натиск върху ректума. А хемороидите са една от най-сериозните последици, последван от ректален пролапс.
3. Осигурете си спокойствие в тоалетната
Телефоните не само поддържат мозъка ви в режим на стрес, но и ви разсейват от ежедневните ви дейности. Затова се обърнете към книгите. Четенето ще ви фокусира и ще ви откъсне от всичко, което ви притеснява, като ви вмъкне в алтернативен свят.
4. Използвате времето за тоалетна като бягство
Проучване от 2016 г. установи, че много от хората използват телефоните, за да потиснат негативните чувства и емоции, а учениците - за да се борят със скуката. В резултат на това обаче непрекъснатото използване на телефона може да окаже сериозно въздействие върху нашето психично здраве.
5. Губите времето си
Според изследванията всички прекарваме средно по 90 минути на ден на телефоните си, което е около 3.9 години от живота ни. Това означава, че те могат да ни отвлекат от работата и ежедневните ни дейности.
Служителите губят около 5 часа седмично за неща, които не са свързани с работата. Вместо да работят, много хора признават, че проверяват личните си имейли и социалните медии.
6. Ставате зависими от телефона си
Един от трите основни симптома на пристрастяването към телефона е страхът да излезете от дома си без него. Останалите два са страх, че не можете да изпращате или получавате съобщения и усещането, че звъни, а не е във вас.
Телефоните ни осигуряват усещане за щастие, но отрицателните резултати от прекомерната им употреба включват ниско самочувствие, безпокойство и дори депресия.