Игнорирането обикновено не е най-добрата политика.

Мълчанието, например, може да се счита за вид емоционално насилие. В края на краищата, „обратното на любовта не е омразата, а безразличието.“

Има обаче шепа неща в живота, които би било много по-добре да игнорираме напълно, смята Bright Side.

Игнорирането е жизненоважно

Игнорирането на разсейващите фактори е мощен инструмент, коренящ се в еволюцията. Ние решаваме кое е достойно за вниманието ни и кое не. Това става най-вече несъзнателно. Въпреки че пренебрегването на някои аспекти от живота може да доведе до грешен избор, то улеснява ежедневието ни.

Прави ни по-щастливи

Говорим си много със себе си. Всъщност, вътрешният ни монолог може да съдържа до 400 думи в минута. Ако това радио е настроено на „самокритика FM“, това може да ни накара да се почувстваме много зле. Ако решите да игнорирате подобни мисли и активно се опитвате да бъдете по-добри към себе си, ще бъдете много по-щастливи.

Колкото повече информация имаме, на толкова повече стрес сме изложени

Живеем в дигитална ера, в която всякакви данни се предават за секунди и постоянно сме изложени на много информация. Гледането на новини, например, е толкова стресиращо за нервната ни система, че тялото ни отделя хормони на стреса, което води до умора, проблеми със съня и т.н. Така че, по-добре е да се откажем от нещата, които можем да контролирате.

35 неща, за които един ден ще съжалявате, че сте правилиВ края на деня за колко неща ви е яд - че сте им отдали твърде много внимание или пък че въобще не сте стигнали до тях?

Помага ни да се концентрираме

Изследванията показват, че понякога е много по-лесно за мозъка да изпълни задача, когато знае не какво да търси, а какво да пренебрегне. Така че винаги, когато имате проблеми с концентрацията, не забравяйте, че изследователите препоръчват да признаете отвличащите вниманието фактори и да използвате стратегията за активно игнориране, вместо да се опитвате да се концентрирате по-силно.

Можем да постигнем повече

Пренебрегването на неща, като желанието да правите всичко перфектно и да угаждате на другите, определено може да ви помогне в кариерата. Ако искаме да правим всичко перфектно през цялото време, вероятно щяхме да се озовем в зоната си на комфорт, улисани във вършенето на едни и същи неща, уплашени да я напуснем.

Всички ние трябва да си напомняме от време на време, че е необходимо да бъдем гъвкави. Всъщност, не винаги нещата вървят по план, понякога се проваляме и трябва да се адаптираме и да решим какво да правим по-нататък. Това е съществена част от учебния процес, като учените смятат, че има правилно количество неуспехи - 15%.