Държавните облигации и йената са губещи днес
Азиатските пазари на акции отчитат понижения днес, йената поевтиня до 20-годишно дъно, а пазарите на облигации се колебаеха в нервно очакване на данните за инфлацията в САЩ и срещите на централните банки на Австралия и Европа през тази седмица и на САЩ през следващата.
Британският премиер Борис Джонсън оцеля при вот на недоверие вчера, но британските и щатските държавни ценни книжа бяха подложени на разпродажби на фона на разговорите за смяната му, които набираха сила по време на сесиите в Лондон и Ню Йорк.
Доходността по 10-годишните щатски държавни облигации нарасна с 9.9 базисни пункта вчера и достигна 3.0580% в началото на азиатската сесия днес. Това оскъпи долара и ограничи първоначалния оптимизъм относно излизането на Китай от локдауните заради COVID-19.
Доларът поскъпна с още 0.6% спрямо йената днес до 132.75, което е най-ниското ниво от 2002 г., на фона на изоставащата Централна банка на Япония по отношение на затягането на паричната политика.
Доходността по 10-годишните щатски държавни облигации нарасна с 10.2 базисни пункта до седемгодишен връх от 2.256% вчера.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.8%, след като хонконкгският пазар ограничи част от ръста си от вчера. Японският Nikkei нарасна с 0.3%.
Пекин облекчава ограниченията около COVID-19, а вчера WSJ информира, че разследването срещу гиганта в сферата на споделените пътувания Didi ще приключи скоро, което предизвика вълна от покриване на къси позиции в интернет сектора.
По-късно днес е срещата на Централната банка на Австралия, като очакванията са за повишение на основната лихва с най-малко 25 базисни пункта.
Австралийският долар поевтиняваше с 0.4% до 0.7169 щатски долара в ранната търговия.
Еврото отчиташе понижение от 0.2%, падайки под 50-дневната си пълзяща средна стойност до 1.0677 долара, но загубите бяха ограничение на фона на очакванията за евентуално повишение на лихвите на срещата на Европейската централна банка (ЕЦБ) в четвъртък.
Йената не получи подкрепа, след като управителят на Централната банка на Япония запази настоящата парична политика и обеща подкрепа за икономиката и облекчена парична политика, въпреки че цените започват да се повишават, информира Ройтерс.
Цените на петрола запазват позиции, като фючърсите на Брента се търгуват на ниво от 120 долара за барел.
Повишението на доходността по щатските държавни облигации се отрази на златото, което поевтиня леко до 1 839 долара за тройунция. Инвеститорските нагласи се отразиха и на криптовалутите, като биткойнът за последно губеше около 5% и се търгуваше на ниво малко под 30 000 долара.