Първата дама на САЩ Мелания Тръмп обяви, че разширява програмата за пчелен мед на Белия дом, като добавя нов кошер към другите два, които се намират в южната част на парка от 2009 г., съобщава AP.

Съществуващите кошери могат да се напълнят с около 70 000 пчели през пиковите летни месеци и да произведат от 91 до 102 килограма мед годишно. Новият може да увеличи производството на мед с около 13 килограма.

Белият дом използва детелиновия мед за официални подаръци от президента и първата дама, както и за дарения на кухни за бедни.

Official White House Photo, Andrea Hanks

Пчелите помагат за опрашването на близката зеленчукова градина, която тогавашната първа дама Мишел Обама създава през 2009 г., и на близката цветна градина.

Програмата за пчеларство стартира през 2009 г., след като дърводелец от Белия дом започва да се занимава с пчеларство като хоби в комплекса.

Новият кошер е финансиран от фондацията Trust for the National Mall. Той е проектиран от персонала на резиденцията на Белия дом и е ръчно изработен от занаятчия от щата Вирджиния.