Азиатските акции поевтиняват в ранната търговия днес, като инвеститорите вземат пример от волатилната сесия на Уолстрийт вчера, докато цените на петрола се повишават след спада през миналата седмица.

Петролът продължи да поскъпва, като инвеститорите все още поставят опасенията около забавянето на икономическия растеж срещу тези за изгубеното предлагане на руски петрол на фона на санкциите заради конфликта в Украйна.

"Поредица от новини за ограниченото предлагане подкрепи цените на петрола," според анализатори от Commonwealth Bank of Australia, цитирани от Ройтерс. "Политически проблеми може да ограничат предлагането от страна на няколко второстепенни производителя на петрол, като Еквадор и Либия. Имаме и предложение на страните на Г-7 за поставянето на таван на цената на руския петрол."

В ранната азиатска сесия азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI отчиташе понижение от 0.7%. Индексът губи 3.8% от началото на месеца. E-mini фючърсите на щатския индекс S&P 500 нарастват с 0.27%.

Австралийският основен индекс отчиташе повишение от 0.25%, докато японският Nikkei нарасна с 0.5%.

Индексът на китайските сини чипове CSI300 губеше 0.4 по-рано през деня, а хонконгският индекс Hang Seng отвори с понижение от 0.36%.

Вчера щатските индекси приключиха една волатилна сесия с леки понижения. Основните щатски индекси изгубиха позиции, след като по-рано през деня отчитаха ръст, като слабостта дойде от чувствителните на промени в лихвените проценти компании, като Amazon.com Inc, Microsoft Corp и Alphabet Inc.

Те започнаха да работят преди 15-ата си година и сега са милиардери Науката е доказала, че децата обработват информацията по различен начин

Индексът Dow Jones Industrial Average вчера се понижи с 0.2%, S&P 500 изгуби 0.30%, а технологичният Nasdaq Composite затвори с 0.72% надолу.

Цените на петрола се повишиха, след като страните от Г-7 обещаха да затегнат хватката около руските финанси с нови санкции, които включват план за поставяне на таван на цената на руския петрол.

Щатският лек суров петрол поскъпна с 0.99% до 110.65 долара за барел, докато брентът се оскъпи до 116.22 долара за барел.

Доходността по щатските 10-годишни държавни облигации за последно беше на ниво от 3.1847%, след като вчера затвори на 3.194% в САЩ. Доходността по двегодишните ценни книжа докосна 3.0974%, в сравнение с нивото си на затваряне от 3.123% от вчера.

Щатският долар също така поевтинява спрямо другите основни валути на фона на очакванията на инвеститорите относно инфлацията и повишенията на лихвите. Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо шест други основни валути, отчита понижение до 103.91.

Златото поевтинява леко, като спот цената на метала отстъпва до 1 824.28 долара за тройунция.