Азиатските акции поевтиняват днес, докато инвеститорите очакват още щатски корпоративни отчети, а доларът заздрави позиции след излизането на силните данни за търговията на дребно в САЩ и поевтиняването на британския паунд заради брекзит.

Цените на петрола също отчитат понижения вследствие на индикациите, че напрежението между САЩ и Иран може би отслабва и след като изнесени данни показаха че щатските запаси на суровината са намалели с по-малко от очакваното.

Пазарните нагласи не бяха подпомогнати особено от вчерашната заплаха на президента на САЩ Доналд Тръмп да наложи мита върху китайски стоки за 325 млрд. долара.

Последиците от продължаващия вече година търговски спор си проличаха в изнесените данни от Сингапур, които показаха, че вносът през юни пада с най-много от шест години.

На пазарите азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.3%.

Японският Nikkei отстъпва с 0.5%, южнокорейският KOSPI се понижава с 1%, а индексът на китайските сини чипове влезе в отрицателна територия.

Фючърсите на щатския индекс S&P 500 отчитат леко повишение.

Изнесените вчера изненадващо добри данни за търговията на дребно в САЩ натежаха над по-слабите данни за промишленото производство и подкрепиха долара.

Въпреки това данните почти не промениха пазарните очаквания относно понижението на лихвите от страна на Федералния резерв този месец.

Очакванията за облекчаване на паричната политика и последващия спад в лихвите по държавните ценни книжа, помогнаха за разсейването на част от опасенията около корпоративните печалби.

JPMorgan Chase & Co и Wells Fargo & Co обявиха по-добри от очакваните печалби за тримесечието, но по-слаби нетни лихвени доходи. Резултатите на Bank of America и Netflix се очакват днес.

Индексът Dow Jones се понижи с 0.09% вчера, докато S&P 500 изгуби 0.34%, а технологичният Nasdaq затвори с 0.43% надолу.

На валутните пазари паундът се прояви, но не в положителна светлина, след като поевтиня с 0.9% до 27-месечни дъна, вследствие на опасенията, че Великобритания може да излезе от ЕС без търговска сделка.

Паундът за последно се разменяше срещу 1.2412 долара, което представлява сериозно понижение от върховете при 1.3383 през март.

Доларът бе основния печеливш, като доларовия индекс нарасна с 0.5% до 97.351. Еврото се търгуваше срещу 1.1210 долара след понижение от 0.4% вчера, докато доларът се задържа на ниво от 108.18 спрямо йената.

Поскъпването на долара отне част от блясъка на златото като скъпоценният метал поевтиня до 1 405.45 долара за тройунция, след като преди това вчера цената достигна 1 418 долара.

Цените на петрола се движеха разнопосочно след понижение от над 3% вчера. Фючърсите на брента поскъпнаха с 14 цента до 64.49 долара за барел, докато щатският лек суров петрол се обезцени с 5 цента до 57.57 долара за барел.