Основните американски индекси продължиха да се понижават вчера - на фона на пореден спад в цената на щатския петрол. Dow Jones Industrial Average удължи губещата си серия до седем поредни дни, регистрирайки спад от 0.5 на сто до в края на сесията.

Междувременно, S&P 500 изгуби 0.6 процента, затваряйки на нива под 2160 пункта. Още по-сериозни загуби записа технологичният Nasdaq, който падна с един процент, прекъсвайки петдневен ръст.

“Предвид новините през последните няколко дни, наблюдаваме осъзнаване от страна на инвеститорите, че нивата, на които сме в момента, са високи,“ коментира Брус Маккейн, главен инвестиционен стратег на Key Private Bank. „Повечето от показателите са достатъчно разочароващи, за да накарат инвеститорите да се отдръпнат.“

Според Кейт Уорн, инвестиционен стратег в Edward Jones, основната причина за наблюдавания спад са „притесненията, свързани с растежа на световната икономика, както и понижението в цената на петрола“.

Вчера щатският суров петрол поевтиня с 1.4 на сто, за да се установи под 40 долара за барел за първи път от април насам.

В Азия основните индекси също претърпяха загуби. Към края на днешната търговия японският Nikkei 225 се движеше с 1.7 процента надолу, след като икономическите стимули, приети от кабинета на премиера на страната Шинзо Абе, разочароваха някои инвеститори.

В Хонконг, където пазарите отвориха след еднодневно прекъсване заради опасност от тайфун, индексът Hang Seng изтри 1.6 процента, до 21 758 пункта.

Корейският Kospi падна с един процент, докато австралийският ASX 200 изгуби 0.8 процента, повлиян от слабо представяне на финансовия си подиндекс.

На валутния пазар доларът поевтиня спрямо основните валути, повлиян от очаквания, че Фед няма да бърза с вдигането на лихвените проценти. Доларовият индекс отстъпи до 95.209 пункта.

В сутрешната търговия еврото се разменяше на цена от 1.1212 долара. През нощта европейската валута докосна 1.1234 - най-високото си ниво спрямо долара от брекзит референдума насам.