Историята на призрачния град Шарм ел Шейх разказва как бомбите, политическите борби и самолетна катастрофа превърнаха горещи туристически курорти в Египет в забравени от Бога места. Хотелите са изоставени, плажовете – пусти.

Около 15 милиона туристи са посетили Египет преди Арабската пролет от 2011 година. Тази цифра драстично е намалена до само 9 милиона към миналата година.

Бомбандирането на руския пътнически самолет над Синай от Ислямска държава провокира British Airways и easyJet да отменят всички полети до 2016 година.

Фотографи документираха „опустошаването” на египетските курорти, заснемайки все по-нарастващото число на запуснатите сгради.

Постоянните терористични събития, политическите вълнения и самолетните катастрофи в последно време създават постоянен хаус в туристическата индустрия на страната.

Спадът на туристите е значителен. Шест милиона души по-малко само за три години.

Тази колекция от фотографии разкрива как изглежда една страна, чиято туристическа мощ е направена на пух и прах. Опустели плажове, недовършени строежи на хотели, с други думи – една страна в криза.

Съпрузите фотографи Андреа и Магда документираха случващото се в курортите в Синайския регион. Тези кадри са от Шарм Ел Шейх и Нувейбаа.

Двойката прекарва 9 месеца, обикаляйки областта и вижда с очите си как преди време функциониращи хотели затварят един по един вратите си.

По думите ми, основен виновник за случващото се е синайската икономика, която изцяло се гради върху приходите от туризъм.

„Говорих с един човек от Шарм Ел Шейх, за да ми потвърди ситуацията с туристите и той ми каза, че почти няма туристи”, казва Андреа.

Той определя ситуацията като „много отчаяна”, допълвайки, че посещението им наподобява видео игра – влизаш в помещение и откриват неочаквани неща.

За Андреа гледката в синайските курорти е противоестествена. Сградите изглеждат като изкуствени.

В интервю той описва как масовият туризъм е трансформирал Шарм. Днес туристите вече не се чувстват свързани повече с културата на това място.

Роденият във Франция Андреа допълва, че бедуините, които представляват основното население на Синай, вече са „малка част от туристическата икономика”.

Фотографиите на съпружеската двойка са изложени в Париж в Maison Europeenne de la Photographie и могат да бъдат разгледани до 17 януари 2016 година.