Фамилиети: Фирма в България се отваря само за 60 минути
&format=webp)
Под заглавие "Фирма се отваря само за 60 минути" всекидневникът "Денаро" помества днес интервю с почетния консул на България в областта Кампания Дженаро Фамилиети.
"Бюрокрацията в България не е огромна и тромава като слон, както е в Италия. Фирма се отваря за един час. Налице са важни сектори за развитие - от енергетиката и околната среда до туризма и производството на храни. Моят стремеж е обаче да работя и в обратна посока и да докарам повече български предприятия в Италия," изтъква почетният консул.
Той отговаря на въпроси за предимствата и неудобствата, свързани с преките инвестиции в България. На първо място сред предимствата са поставени липсата на бюрократични бариери и фиксираното данъчно облагане в размер на 10 процента.
"Помислете само какви облаги може да извлече един бизнесмен при такъв данъчен режим. Няма проблеми и с кредитирането, особено за италианците. Най-разпространената банка в България е UniCredit, която притежава най-важната българска банка - Булбанк. Различни сектори предлагат възможности за развитие. Имам предвид най-вече околната среда и производството на алтернативни енергии.
Също така туризмът, който дава големи възможности за хотелиерство и ресторантьорство.
Неудобство е липсата на инфраструктури, но и тук виждам перспективи за строителите от Кампания. Има нужда от изграждане на пътища, мостове и реконструкцията на центрове, които представляват историческа забележителност," посочва Дженаро Фамилиети.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
&format=webp)