Ново отвличане в София
&format=webp)
Късно снощи беше отвлечен Борислав Атанасов, който по непотвърдена информация е криминално проявен. Похищението е станало недалеч от дома му, на кръстовището на Симеоновско шосе и Околовръстния път на София. На този етап няма информация да е поискан откуп.
Предполага се, че Атанасов е бил нападнат от четимира маскирани, които са били с пистолети със заглушители. Нападателите са вкарали жертвата си в багажника на джип Мерцедес, след което са потеглили в неизвестна посока.
Похищението е станало пред погледа да жена му, която не е пострадала.
По първоначална информация на МВР Атанасов е регистриран за отвличания. Проверява се и версия дали не става дума за отмъщение или уреждане на дългове.
През цялата нощ всички автомобилите в района на похищението бяха проверявани от полицията.
Според комисар Павлин Димитров от МВР се работи по две версии: класическо отвличане с цел получаване на откуп и отвличане с цел уреждане на финансови взаимоотношения, съобщава БНТ.
Това е седмият подобен случай за последната година и половина. В два от случаите похитените бяха освободени срещу откуп.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)