Харвард е университетът „произвел" най-много милиардери
Харвард оглавява първата класация на университетите с най-много възпитаници милиардери на списание Форбс. Общо 54 възпитаници на университета разполагат с десетцифрено състояние, което е повече от 5% от милиардерите в света.
Сред милиардерите излезли от Харвард са Филип Фалкоун, който е учил икономика, Джон Полсън, магистър по бизнес администрация и хедж-фонд мениджъра Кен Грифин, който започва да търгува от стаята в общежитието си преди да основе Citadel през 1990 г.
Брус Ковнър получава бакалавърска степен по управление от Харвард. Изучава клавесин в Джулиард и кара такси в Ню Йорк преди да основе хедж фонда Caxton Associates.
Сред известните хора, които не довършват обучението си в Харвард са съоснователят на Microsoft Бил Гейтс, който е най-богатият човек в света и основателят на Facebook Марк Зукерберг, който е на 321-о място сред най-богатите американци с 1.5 млрд. долара.
Милиардерите минали през Харвард са почти двойно повече от тези завършили Станфорд, който се нарежда на второ място с 25 възпитаници с десетцифрено богатство. Между тях е и Джери Янг, който основава Yahoo докато все още е в университета.
Университетът на Пенсилвания заема третото място с 18 милиардери, като 14 от тях са завършили известната бизнес школа Уортън към учебното заведение.
Колумбия и Йеил са на четвърто място, като всеки от двата университета е дал по 16 милиардери. По нататък в класацията попадат Масачузетският Технически Институт (11 милиардер), Северозападния Университет (10), Университетът на Чикаго (10), Университета Корнел (9), Калифорнийският университет - Бъркли (9), Университета на Южна Калифорния (9) и Тексаския Университет - Остин (9).
Много от милиардерите дават голяма част от богатството си на университети, които са завъшили. Джон Клюге дарява 400 млн. долара на Колумбийския Университет през 2007 г. Клюге, който е най-богатият човек в света в периода 1989-1992 г., получава бакалавърска степен по икономика там.
Съоснователят на концерна за спорта екипировка Nike Филип Найт заделя 105 млн. долара за Knight Management Center в бизнес училището на Станфорд, където е учил.
Разбира се съвсем не е нужно да имате диплома от Харвард, за да станете милиардери. Най-малко 46 от 400-те милиардери в класацията на Форбс от миналата година нямат висше образование.