До май 2013 г. този човек ръководи взаимната британска банка Cooperative Bank. Той също така е пастор в методистката църква и бивш високопоставен член на Лейбъристката партия в Северна Англия.

Тъмната страна на 63-годишният британски банкер Пол Флауърс обаче е наркоман, пристрастен към твърдите наркотици като кокаин и крак, както съобщава, подкрепяйки с доказателства, Mail on Sunday.

За да обясни своята зависимост, финансистът обвинява със стреса и хроничната умора, причинени от стремежа да спаси почти фалиралата банката. Финансовата институция загуби своята независимост в следствие на рекапитализация през октомври от страна на нейните американски облигационери.

Г-н Флауърс стана третият британски банкер с добра репутация, който обвинява за провала си, духом и телом, натовареността в британския банков сектор.

Нас 13 ноември Хектор Сантс, ръководител на контрол на риска и отношения с властите в Barclays напусна поста си, позовавайки се на стреса. Бившият ръководител на британския финансов регулатор Financial Services Authority, „рухна“ под тежестта на задачата да изведе финансовия конгломерат от поредицата от скандали.

През ноември 2011 г. Антонио Хорта Осорио, генерален директор в Lloyds Banking Group, се оттегли от поста си заради изтощение за два месеца.

В Ситито, банкерите на високи позиции теоретично имат пет седмици платен отпуск спрямо едва три на Уолстрийт. Но малцина ги ползват.

Някои се страхуват да напуснат офисите си от страх от „пуч“, реорганизация в тяхно отсъствие или просто – загуба на ценно време. За много от тях отпуската се е превърнала в доказателство за слабост в среда, в която и най-малкият знак за умора може да се обърне срещу теб.