Как се отглежда милиардер? Интервю с родителите на мъж с милиард
В момента Дрю Хюстън е на 32 години и заема 18-о място в класацията на Forbes на 40-те най-богати предприемачи на възраст под 40 г. с лично състояние, оценявано на 1.2 млрд. долара.
Той спомага за революционизирането на облачното съхранение на данни, когато през 2007 г. съосновава Dropbox, която в момента се оценява на 10 млрд. долара.
Вижте още: Това е най-новият милиардер в Силициевата долина
Неговите родители - Кен и Сесили Хюстън, които са инженер и училищна библиотекарка, респективно, отговарят на няколко въпроса на Forbes във връзка с младостта на син.
Forbes: Кога Дрю за първи път демонстрира интерес към технологиите?
Кен Хюстън: Той бе преждевременно развито дете. Четеше на 18 месеца. Когато бе на 2 г. и половина, започна да играе игри на нашия компютър IBM. Когато бе на 8 г., той вече използваше системи за електронни бюлетини.
Когато бе малко по-голям, се научи да създава игри и започна да влиза под капака, за да се занимава с обратно инженерство.
Forbes: Показваше ли признаци на предприемачески дух в ранна възраст?
Кен Хюстън: Когато бе 13 г., той казваше, че иска да бъде следващия Бил Гейтс.
Сесили Хюстън: В шести клас той искаше да се научи как да регистрира компания, затова го заведох в кметството, за да говори със служител там.
Forbes: Това бе първата му работа?
Сесили Хюстън: Когато бе на 13 г., той правеше бета тестове на нова компютърна игра. Той разбра, че играта има пропуски в сигурността и изпрати имейл на дизайнера, който пък поиска да го наеме на работа.
Дрю каза: “На каква възраст трябва да съм, за да мога да подпиша договор?”
Forbes: Как започнат да се занимава със стартъп компании?
Кен Хюстън: Когато бе на 15 г., той работеше за стартъп за промишлени роботи, ръководен от преподавател от Масачузетския технологичен институт. Той конвертира софтуера им за работа под Linux и така им спести хиляди долари.
Forbes: Каква бе вашата философия за отглеждане на деца?
Сесили Хюстън: Учили сме децата си, че няма значение с какво се занимаваш, стига да влагаш страст и да не се отказваш. Ако се отдадеш на нещо, го завърши, дори да не ти харесва.
Ние също така не сме осигурявали възможности на децата си. Те трябваше да се научат как да плуват или да потънат и колкото по-рано става това, толкова по-добре.