Генералният директор на Alphabet Лари Пейдж се ръководи от жестока, безмилостна амбиция.

Съоснователят на Google и настоящ генерален директор на компанията-майка Alphabet е недоволен от идеи, които не тласкат технологиите с пълен напред. Големите му мечти намират отражение в работата му в X - експерименталната лаборатория на Alphabet, където се работи върху балони, излъчващи интернет, дронове и други подобни иновативни проекти.

Business Insider публикува някои от най-емблематичните цитати на Пейдж, показващи безграничните му амбиции.

За революционните промени: „Да обобщя в едно изречение как да промените света? Винаги работете усилено върху нещо некомфортно вълнуващо!“.

За изобретенията спрямо въвеждането в употреба: „Изобретението не е достатъчно. Никола Тесла изобрети електричеството, което използваме, но не можа да го пренесе до хората. Трябва да комбинирате две неща: изобретение и фокус върху иновациите плюс компания, която може да комерсиализира нещата, така че да стигнат до хората“.



За красивите продукти на Google: „Смятам, че наистина има артистичен компонент в нещата, които правим. Наистина подчертавам това, въпреки че сме технологична компания“.

За добрите възможности и медийното отразяване: „Ние сме може би на 1% от възможните неща. Въпреки бързата промяна, все още се движим бавно, в сравнение с възможностите, които имаме. Смятам, че причина за това е негативността. Всяка история, която чета, е Google срещу някой друг. Това е скучно. Трябва да се съсредоточим върху създаването на нещата, които не съществуват“.

За това какво е важно: „Много компании не успяват с времето. Какво правят фундаментално грешно ли? Обикновено те пропускат бъдещето. Опитвам се да се съсредоточа върху това: какво наистина ще бъде бъдещето? И как го създаваме? Как наистина караме организацията ни да се съсредоточи върху това и да работи на бързи обороти за постигането му?“.

За роботите, които ще заменят хората: „Идеята, че всички трябва да работят робски, за да запазят поста си, дори да правят нещата неефективно, за мен няма никакъв смисъл. Това не може да е правилният отговор“.

За използването на парите като мотивация: „Ако бяхме мотивирани от парите, отдавна да сме продали компанията и да почиваме на плажа“.

Какво е да си генерален директор: „Моята работа като лидер е да се уверя, че всички в компанията имат прекрасни възможности и че усещат, че имат важно влияние и добпринасят за доброто на обществото. Моята цел е Google да бъде лидер, а не да следва“.

За решението върху какво да работи: „Искаме да изградим технология, която всеки да използва с удоволствие, и която засяга всички. Искаме да създадем красиви, интуитивни услуги и технологии, които са толкова невероятно полезни, че хората ги използват два пъти на ден. Както използват четката за зъби. Няма толкова много неща, които хората използват два пъти на ден“.

За работата със суперумни инженери: „Дълбоките познания на мениджъра мотивират служителите. Мисля, че се справям доста добре в това“.

За философията на Google спрямо тази на Apple: „Имах спор със Стив Джобс и той винаги казваше: „Вие, момчета, правите твърде много неща“. Той вършеше наистина добре едно-две неща. Ние искаме да имаме по-голямо въздействие върху света, като правим повече неща“.

За фокуса на Силициевата долина върху потребителската технология вместо върху „революционните технологии“: „Можете да направите интернет компания с десет души и тя може да има милиарди потребители. Не изисква голям капитал и носи много пари, наистина много пари. Така че е естествено всички да се съсредоточат върху тези неща“.

За силата на парите на Google: „Възползваме се от факта, че след като кажем, че ще направим нещо, хората вярват, че можем да го направим, защото имаме ресурсите. Google помага по този начин. Няма много механизми за финансиране като нашия“.

За разрастването на Alphabet: „Искам да разширя кръга на възможностите на иновативна компания с големи ресурси“.

За амбициите на Google в мобилните технологии: „Смятам, че количеството знания, които хората получават от компютъра си, спрямо времето, които прекарват с него, все още е в доста лошо съотношение. Така че, според мен, работата ни е да разрешим този проблем и повечето неща, които правим, имат смисъл в този контекст“.