Евронаблюдението над България - поне още година
&format=webp)
Eвроонаблюдението над България все пак остава поне още една година. Това става ясно от окончателния текст на Мониторинговия доклад на ЕК, съобщава bTV, позовавайки се на свои източници в Брюксел.
Параграфът от документа, който показва, че наблюдението ще продължи, гласи: „Макар комисията да не може да стигне до заключението, че което и да е от изискванията е напълно изпълнено, остава възможността с продължаваща политическа воля за реформа България да изпълни предписанията и така да изпълни очакванията на Механизма за сътрудничество и проверка в близко бъдеще. Комисията ще оцени прогреса отново в края на 2018 г.”
През последните месеци правителството на няколко пъти декларира, че европейските лидери са готови да свалят евронаблюдението.
Такава готовност декларира и председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер, припомня БГНЕС. Той дори заяви, че очаква позитивен доклад за страната ни.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)