10 места, на които няма да повярвате, че е имало сняг
Вярвате или не, но някои от най-горещите региони в света също са имали своята зима.
Представяме ви 10 иначе слънчеви места, които, изненадващо, не са непознати за белите снежинки.
1. Лос Анджелис, Калифорния
Кога: Януари 1949 г.
Колко: Повече от половин инч снежна покривка на метростанцията в града, а в долината Сан Фернандо има почти педя.
Защо е забележително: В Лос Анджелис е имало няколко снеговалежа през десетилетията, но този продължава почти три дни. Днес това е запомнено като най-голямата снежна зимна буря в историята на града.
2. Мухафаза Ал Уафра, Кувейт
Кога: 28 януари 2016 г.
Колко: Просто леко прехвърча сняг (ако въобще е било сняг).
Защо е забележително: Температурата в Кувейт може да се понижи до 2 градуса по Целзий през по-студените месеци, но доколкото ни е известно, малката страна в Персийския залив никога не е имала бяла зима.
3. Мауна Кеа, Хавай
Кога: 14 юни, 2016 г
Колко: Леко прехвърча
Защо е забележително: Мауна Кеа е пасивен вулкан на Големия остров в Хавай, който се намира на близо 4 200 метра над морското равнище, което го прави най-високият връх в Тихия океан.
Благодарение на височината си, Мауна Кеа има субарктическа климатична зона. Не е чудо да има сняг, виелици и лед през зимата, но е по-необичайно да видите вулкана, покрит със снежинки през топлите месеци.
4. Южна Флорида
Кога: ранната сутрин на 9 януари 1977 г.
Колко: Плажовете в Маями имат тънка бяла покривка, но това е съвсем за малко. В 9.30 небето отново е ясно. Дори някои метеостанции не са регистрирали снеговалеж.
Защо е забележително: Смята се, че това е първият път, когато тук е паднал сняг. След това се предполага, че има подобно събития чак през януари 2010 г.
5. Финикс, Аризона
Кога: 20 януари 1933 и 21-22 януари 1937 г.
Колко: 2 см
Защо е забележително: Вярвате или не, Аризона не е суха като пустиня целогодишно. Тук има зима и тежки снеговалежи, но снегът е почти нечуван във Финикс - и затова е толкова монументален.
Днес тези инцидентни снежинки остават в книгите като най-големите количества сняг, записвани някога в региона.
6. Гваделупа
Кога: 31 март 2016 г.
Колко: много малък снеговалеж, покриващ хълмовете над община Сен Клод, североизточно от столицата Базе-Тере, след като районът усеща студен фронт и придружаващи валежи.
Защо е забележително: това е първият път в историята, когато тук е паднал сняг.
7. Сидни, Австралия
Кога: 28 юни 1836 г
Колко: около 2.5 см
Защо е забележително: Дъждът преминава в сняг и до 7 часа сутринта падат около 2.5 см. През следващите десетилетия тук има още снеговалежи, но никой от тях не е толкова драматичен, като този от 1836 г.
8. Рим, Италия
Кога: 4 февруари, 2012 г.
Колко: част от града е покрита с около 30 см сняг
Защо е забележително: Това е най-тежкият снеговалеж в Рим от средата на 80-те години на миналия век - и градът е напълно неподготвен за хаоса, който причинява.
Училищата затварят, а някои хора с часове не могат да се приберат. Тогава е затворен дори Колизеумът, след като замръзнали парчета от стените му падат.
9. Пустинята Сахара
Кога: 18 февруари 1979 г.
Колко: Имало е снежна буря, която е продължила около половин час
Защо е забележително: Планините в Сахара (които включват Тибестинските планини в Чад и планините Ахаггар в Алжир) са виждали сняг, но този път той пада в град Гардая, Алжир. Феноменът отбеляза първия път, когато сняг е имало в ниските зони на пустинята.
10. Буенос Айрес, Аржентина
Кога: 9 юли 2007 г.
Колко: няма точно измерване, но се казва, че е имало слой бяла пелена
Защо е забележително: Според националната метеорологична служба, Буенос Айрес не е преживявал голяма снежна буря от 22 юни 1918 г. (Поводът може да се е усетил особено празничен, защото е на празника на независимостта на Аржентина).