Наближават хладните и сиви дни, през които често усещаме липса на добро настроение и сме унили.

Усещаме как от време на време как ни наляга необяснима умора в следобедните часове.Тогава загубвате умението си да се фокусираме дори върху най-тривиални задачи.

Възможно е да коригираме този отлив на енергия чрез няколко лесни стъпки И нито една от тях не включва консумация на чаша кафе.

1. Да приемаме витамин В12
Той е популярен като витаминът на енергията. Ключов е за енергийното ниво през деня. Осигурява добро самочувстиве, поддържа нивото на енергия в клетките.

2. Да се поддържаме хидратирани
Най-честата причина за умора се дължи на дехидратацията. Ако не пием достатъчно течности, обемът на кръвта намалява и тялото започва по-усилено да работи, за да доставя кислород и хранителни вещества до клетките. Това ни кара да се чувствате уморени.

3. Да се обличаме в подходящи цветове
Може да звучи незначително, но облеклото влияние на енергийното ни ниво.

4. Да се раздвижим
Когато умората ни е налегнала в следобедните часове, последното нещо, което ни идва наум, е да излезем навън и да се поразходим. Това обаче е най-доброто лекарство.

5. Да опитаме с етерични масла
Те подпомагат храносмилането и снабдяват с енергия. Например маслото от мента се справя се отлично със симптомите на умора. Повишава концентрацията. Капнете няколко капки върху кърпичка или изполвайте дифузер. Вдишайте.

7 начина успелите хора да не се чувстват стресирани Черпим опит от най-добрите

6. Да излезем навън просто така
Да постоим просто така 15-20 минути слънце - то ще ни дари с енергия.

7. Да медитираме
Да, има хора, които медитират, за да се отпуснат. Други използват медитацията като средство за зареждане с енергия. Получава се. Пробвайте още сега.

8. Да хапнем нещо за енергия
Което не означава да посегнем към енергийно блокче. Храната, богата на захар, само ще провокира пик на кръвната захар и след това сериозен спад. Целта е да заложим на здравословни чисти протении в съчетание със сложни въглехидрати, полезни мазнини и т.н. Бобови култури, яйца, тъмнозелени листни зеленчуци, кашу, зеленчай, сладки картофи... Похапват се често и в малки дози.

9. Да изядем една ябълка
Една ябълка на ден държи лекаря далеч от мен. Тази приказка е много вярна. Защо да не я приложим на практика? Ябълките са богати на витамин С, фибри, сложни въглехидрати, които стабилизират кръвната захар.