Разпродажбите на Уолстрийт продължиха в трети пореден ден, а късно снощи водещите американски борсови индекси приключиха сесията със сериозни понижения.

Индустриалният бенчмарк Dow Jones Industrial Average и широкият S&P 500 загубиха съответно 2.25% и 2.78% от стойността си, а технологичният Nasdaq отчете спад от над 4 на сто.

Тази сутрин негативната тенденция продължава и на пазарите в азиатско-тихоокеанския регион.

През последните дни най-тежко пострадаха книжата на технологичните компании. Вчера акциите на Tesla затвориха със спад от 21%, след като бяха изключени от групата на компаниите, влизащи в S&P 500.

Азиатските технологични гиганти също пострадаха вследствие на пониженията при техните американски аналози.

Тази сутрин японската Softbank загуби 5% от пазарната си оценка, като основните притеснения на инвеститорите са свързани с факта, че холдингът държи голям портфейл от опции и други деривати, базирани на акциите на американски технологични компании.

От края на миналата седмица насам книжата на японския технологичен холдинг поевтиняха с 12%.

Тази сутрин японският борсов индекс Nikkei 225 губи 1.2% от стойността си, в Хонконг Hang Seng се понижава с малко над процент, а австралийският S&P/ASX 200 бележи спад от 2.5 на сто.

В Южна Корея KOSPI отчита понижение от 0.7%.

Междувременно на стоковите пазари петролът също е подложен на натиск, след като вчера цената на "черното злато" се срина с над 5% и достигна най-ниските си нива от юни насам.

Новите случаи на заразени с COVID-19 продължават да нарастват на много места по света, което повдига опасения за възстановяването на глобалната икономика и на търсенето.

Тази сутрин фючърсите на американския лек суров петрол загубиха нови 0.76%, до ниво от 36.48 долара за барел, а тези на сорта брент поевтиняха с 0.53%, до 39.56 долара за барел.

Днес беше публикувана статистиката за цените на едро в промишлеността в Китай, които бележат спад за седми пореден месец през август.

Златото също поевтиня леко в сутрешната търговия - с 0.34% спрямо нивата си от вчера, до 1 936.65 долара за тройунция.