Защо един от най-богатите хора в САЩ разпродава имуществото си?
На въпроса защо продава всичките си принадлежности Рон Пърлман отговаря: „Осъзнах, че прекалено дълго време притежавах много неща, които не използвам и дори не искам.
Стигнах до заключението, че е време да поразчистя къщата, да опростя живота си и да предоставя на други хора възможността да се насладят на някои от красивите неща, които съм купувал, както аз го правих в продължение на десетилетие.“
Това е част от извинението на Пърлман за това, че продава частния си самолет, 80-метровата си яхта и предмети на изкуството на стойност стотици милиони долари, според Bloomberg News.
Той също така продаде дела си в производителя на автомобили Humvee AM General, както и в компания за подправки, като е наел банкери, които да му помогнат да намери купувачи за дялове, които притежава в други компании.
През 1990 г. Пърлман беше третият най-богат човек в САЩ. След това състоянието му нарасна до близо 20 млрд. долара, но в момента разполага с около 4.2 млрд. долара.
Това поражда въпроса дали продажбата на тези луксозни стоки и дялове в компании наистина е само опит за „опростяване“ на живота му и “представянето на възможност на други хора” да се насладят на неговата огромна колекция от съкровища?
10 странни прищевки на милиардерите Препарирана акула и личен небостъргач
“Често, когато хората видят подобно нещо, то прикрива нещо друго. В случая с Роналд, е истина,” казва Грейдън Картър, бившият редактор на списание Vanity Fair, който познавa Пърлман от три десетилетия. “Той се научи да обича и цени буржоазния комфорт на семейството и дома.”
Според Картър Пърлман в момента е “луднал” по това да прекарва време у дома с петата си съпруга Ана и техните двама малки синове.
Ричард Хак, автор на излязлата през 1996 г. биография на Пърлман, обаче не е съгласен.
“Ако искаш по-простичък живот, отиваш и си купуваш ферма в Оклахома, а не продаваш картини от къщата си в Манхатън,” казва той пред Bloomberg. “Ако той продава колекцията си от предмети на изкуството, това е, защото има нужда от кеш.”
А тези пари, според източници в публикацията, ще бъдат използвани за плащането на задължения към Citigroup. Той също така е взел заеми заради колекцията си от предмети на изкуството от JPMorgan Chase, Bank of America и UBS.
Говорител на Пърлман е заявил пред Bloomberg, че милиардерът не продава принудително нищо.
Междувременно Пърлман, който придоби популярност по време на ерата на джънк облигациите на Майкъл Милкън, продължава да се бори с ефекта от коронавируса върху неговите инвестиции, най-вече когато става дума за Revlon - компания, която купува през 1985 г. за 1.74 млрд. долара, но сега се оценява на 365 млн. долара и има 3 млрд. долара задължения, според Bloomberg.
“През цялата си кариера съм сключвал сделки и съм преминавал през тежки период и преди, но пандемията изненада както правителството, така и бизнеса,” казва Пърлман.