Азиатските акции поскъпват след вчерашния рекорд на Nasdaq
Азиатските акции поскъпват днес, а индекс, следящ световните пазари, се движи близо до рекордно високи нива, след като засилващото се потребителско доверие в икономическото възстановяване повиши щатския технологичен индекс Nasdaq до най-високото му ниво на затваряне.
Глобалният индекс на MSCI е на път да запише повишение в пети пореден месец.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI пък върви към малка месечна загуба, но е на път да отчете пето поредно тримесечно повишение, което е най-дългата му подобна серия от 2006-2007 г. Азиатският индекс за последно нарастваше с 0.33% за деня.
Индексът на китайските сини чипове добави 0.1%, докато основният австралийски индекс нараства с 0.58% и върви към повишение в девети пореден месец. Южнокорейският Kospi и японският Nikkei бележат повишения от 0.35% и 0.06%, респективно.
Инвеститорите сега насочват погледи към очакваните в петък данни за неселскостопанската заетост в САЩ.
Предварителните очаквания на икономистите, участвали в проучване на Ройтерс, са за увеличение на заетостта с 690 000 през юни, в сравнение с 559 000 през май.
В понеделник президентът на подразделението на Федералния резерв в Ричмънд Томас Баркин заяви, че централната банка на САЩ е постигнала “значителен допълнителен напредък” към целта си относно инфлацията, за да започне да ограничава изкупуванията на активи.
Най-добрите инвестиции на Илон МъскНека видим как инвестира Мъск и как той натрува своето състояние.
Потребителското доверие в САЩ скочи през юни до най-високото си ниво от близо година и половина, след като нарастващият оптимизъм на пазарите надделя над опасенията около по-високата инфлация.
Вчера щатските индекси Dow Jones Industrial Average и S&P 500 нараснаха с по 0.03%, докато технологичният Nasdaq Composite добави 0.19%, затваряйки на рекордно високо ниво.
Междувременно, някои инвеститори продължават да се притесняват относно икономическия ефект от силно заразния Делта вариант на COVID-19.
Индонезия, Малайзия, Тайланд и Австралия се борят с огнища на зараза и затягат ограниченията, а Испания и Португалия обявиха ограничения за неваксинирани туристи от Великобритания.
Валутните пазари бяха концентрирани повече върху потенциалния ефект от новите огнища на зараза, като доларът отстъпи от едноседмичните си върхове. Доларовият индекс за последно губеше 0.04% до 92.026, като йената поскъпна леко до 110.48 спрямо долара, а еврото се повиши с 0.08% - до 1.1904.
Британският паунд за последно се разменяше срещу 1.3857 долара, отчитайки повишение от 0.17% за деня.
Междувременно, доходността по щатските държавни облигации бележи леко понижение. Доходността по 10-годишните книжа беше на ниво от 1.4765%, отстъпвайки леко от достигнатите вчера 1.48%.
Цените на петрола запазват позиции, след като надеждите за възстановяване на търсенето остават, въпреки Делта варианта на вируса.
Фючърсите на петрола от сорта брент поскъпват с 0.56%, до 75.18 долара за барел, а цената на тези на щатския лек суров петрол (WTI) нараства с 0.79%, до 73.56 долара за барел.
Спот цената на златото се повиши с 0.15%, до 1 763.66 долара за тройунция.