Акциите в САЩ се понижиха след публикуването на протоколите на Фед
Основните борсови индекси в САЩ се понижиха в сряда след публикуването на протокола от заседанието на Федералния резерв през юни и слабите икономически данни от Китай.
S&P 500 и Nasdaq Composite се понижиха с 0,2%, а Dow Jones Industrial Average падна с 0,4%.
Според протокола почти всички членове на Фед очакват допълнителни увеличения на лихвените проценти тази година. Банкерите смятат също така че рецесията остава вероятна, въпреки че нейната потенциална начална точка е отложена за по-късен етап.
Към момента трейдърите виждат 88,7% шанс за повишаване на лихвения процент на Фед на срещата му по-късно този месец – прогнозата остава непроменена спрямо тази преди публикуването на протокола, според CME Group.
Доходността на облигациите се повиши, като тази на 10-годишните се установи на 3,943% от 3,856% в понеделник.
Междувременно ново проучване в Китай показа, че секторът на услугите се движи по-бавно от очакваното миналия месец, което допринесе за по-предпазливото настроение сред инвеститорите след оптимистичната сесия в понеделник.
Китайските акции също се понижиха, като индексът Hang Seng в Хонконг падна с 1,6%, а Shanghai Composite – с 0,7%.
В Европа Stoxx Europe 600 също загуби 0,7%.
На пазарите в САЩ сред най-добре представилите се акции бяха тези на Meta Platforms. Те се покачиха с 2,9% преди очакваното пускане на конкурента на Twitter, наречен Threads. Акциите на Meta затвориха на най-високото си ниво от началото на 2022 г.
Акциите на Moderna поскъпнаха с 1,5% след съобщения, че компанията е подписала сделка за проучвания и производство на лекарства в Китай.
Акциите на United Parcel Service паднаха с 2,1%, след като синдикатът, представляващ повече от 300 000 от неговите работници, заяви, че преговорите с компанията са се провалили. Акциите на Las Vegas Sands и Wynn Resorts също се понижиха.
При суровините суровият петрол в САЩ вчера се повиши с около 3%. Медта, която е силно засегната от китайското търсене, падна с около 1%.
Днес цените на петрола се понижиха в азиатската търговия, тъй като страховете от бавно възстановяване на търсенето в Китай, който е най-големият вносител на суров петрол в света, компенсират перспективата за намаляване на доставките, след като водещите износители Саудитска Арабия и Русия обявиха намаляване на производството, отбелязва Reuters. Цената на американския лек суров петрол отчете понижение от 7 цента или 0,1% до 71,72 долара за барел. Фючърсите на сорта Брент от Северно море, който е референтен за Европа се понижиха с 25 цента или 0,3% до 76,40 долара за барел, след като вчера нараснаха с 0,5%.