Само преди няколко месеца разказахме историите на неколцина от фалиралите спортисти. Днешните 10 примера потвърждават, че наистина е трудно да не фалираш, след като чековете престанат да идват, а ти харчиш все едно продължаваш да играеш.

Първи в списъка е Алън Айверсън. Бившата звезда от НБА продължи да харчи стотица хиляди месечно за бижута, дрехи и купони. Днес вече е без дом и доста от автомобилите си, въпреки че в кариерата си е направим 154 млн. долара само от заплати.

Не по-назад остава и Робърт Суифт, въпреки че съвкупно той си е докарал 11 млн. долара от 3-те си години в НБА. След като спира да плаща ипотеката си, банката взима имота му в Сиатъл, а днес Суифт живее в нищета.

Антоан Уокър е друга бивша звезда, докарал си 110 млн. долара като крило на Бостън. Той е известен с това, че дори успява да изтегли заеми от 8 различни банки, но в крайна сметка не погасява нито един от тях. И как да не фалираш, когато се смята, че по време на пика си неговия антураж е наброявал 70 човека роднини и приятели.

Бившата „най-бърза жена в света“ Марион Джоунс губи титлите и медалите си, след като се признава за виновна в употребата на допинг и отиде в затвора. Губи над 7 млн. долара, а през 2010 г. започна да играе баскетбол, за да заработи някой и друг долар.

В кариерата си Майк Тайсън е спечелил между 300 и 400 млн. долара. Всичко обаче е профукано по жени, имения, тигри и разбира се адвокати.

Тенисистката Аранча Санчес Викарио има доходи за над 60 млн. долара от наградни фондове. Днес обаче е без нищо, тъй като по време на кариерата си, баща й прибира всички пари, а на нея й дава точно определена месечна сума. След края на кариерата тя разбира, че родителите й са похарчили всичко.

Ивендър Холифийлд губи повече от 250 млн. долара през последните години, като голяма част от тях са изхарчени в неуспешни бизнес начинания. Трябва да споменем, че Холифийлд също така е баща и на цели 11 деца.