Кралското семейство заслепява с блясък на прием в Лондон

16392
Кралското семейство заслепява с блясък на прием в Лондон

Окичени с някои от най-красивите диаманти от кралския инвентар, кралица Елизабет II и най-високопоставените членове на семейството й позираха за историческа снимка, пише Daily Mail.

Докато съпругата му блести до него с бижута със скъпоценни камъни и прекрасна вечерна рокля, принц Уилям гордо показва своя Орден на жартиерата и военни медали, застанал до дядо си.

Снимката на „великолепната шесторка“ - кралица Елизабет II, херцога на Единбург, принц Чарлз, херцогинята на Корнуол и херцога и херцогинята на Кеймбридж, е направена в Бъкингамския дворец преди ежегодния Дипломатически прием.


Това е една от най-важните дати в кралския календар и всеки един от членовете на семейството изглеждаше великолепно с най-изисканите тиари, рокли и меали. Ето какво носи всяка една от кралските особи по случая.

Камила

Блестящата тиара от марката Boucheron, принадлежала на кралицата-майка и известна още като тиара Гревил. Тя е кръстена на името на светската лъвица, която подарила тиарата на майката на Елизабет през 1942 г.

Ордена на кралското семейство, инкрустирана с диаманти миниатюра на кралицата, даван на високопоставена жена от кралското семейство. Освен това Камила носи своя Кръст Гранд Дама на Кралския викториански орден, личен подарък от кралицата.

Бяла рокля с мъниста на Брус Олдфийлд, огърлица от перли и диамантени обеци.

Чарлз

Орден на Жартиера - най-важния и стар рицарски орден във Великобритания.

Дипломатически медали, включително Медала на коронацията на Кралицата, орден на канадските въоръжени сили.

Знака на най-благородния Орден на жартиера и най-почетния орден на банята от лявата страна на сакото си.

Елизабет II

Тиара със сапфири и диаманти.

Гривна със сапфири и диаманти, огърлица и обеци от сапфирената колекция на Джордж VI.

Ордени на кралското семейство, включващи портрети на нея самата и на покойния й баща крал Джордж VI и осмоъгълната сребърна звезда на Ордена на жартиера, закачена на роклята й.

Една уникална снимка: четири поколения британски кралски величияТя е направена миналото лято

Рокля на личната асистентка и главен дизайнер Анджела Кели.

Филип

Звездата от Ордена на жартиера, Филип е рицар на ордена, и жартиера, закачен за брич панталоните му.

Лявата страна на Филип изнемогва под тежестта на 17 медала, които варират от собствените му медали от Втората световна война до редица медали от Юбилея и Коронацията.

Червено-синият кръст, носен на червено-синя панделка около врата, е Орденът за заслуги, династичен орден, който е личен подарък от кралицата, подаряван само на 24 членове на семейството.

Уилям

Уилям има само два медала - Медала от Златния юбилей на кралицата и Медала от Диамантения юбилей на кралицата. Те се връчват на всички военни, служили по време на юбилеите, в зависимост от продължителността на службата им.

Значката на Ордена на Жартиера на лявата страна на сакото му с шарфа на ордена и жартиера на брич панталоните си.

Кейт

Тиарата с диаманти и перли Cambridge Lover’s Knot, носена също от Даяна, с любим чифт диамантени обеци.
Червена рокля на Джени Пакъм, която херцогинята носи за първи път на китайски държавен прием миналата година.

Диамантена гривна, за която се смята, че е сватбен подарък от принц Уилям.

За първи път фотограф получава разрешение да заснеме кралското семейство на събитието, което обичайно е обвито в тайнственост по причина, която никой от членовете му не си спомня. Но в годината на 90-я рожден ден на кралицата беше решено да бъде публикувана снимката на кралското семейство, докато се подготвя да посрещне над 1000 гости в двореца.

Дипломатическият прием, на който гостите са задължени да носят бели вратовръзки, е основното обществено събитие всяка година за дипломатическата общност в Лондон и отразява важната роля на кралицата за международните отношения на Великобритания.

Това също така е най-големият прием в Бъкингамския дворец, който изисква часове внимателно планиране. Освен дипломатически представители от около 130 страни, на събитието присъстваха членове на британското правителство, бивши премиери и архиепископите на Кентърбъри и Йорк.

Снимка: Instagram

Българският бизнес

Подобни статии

Facebook Коментари

Добави коментар

Екипът на Profit.bg Ви благодари, че използвате кирилица за вашите коментари.
В случай, че коментарът Ви съдържа нецензурни квалификации и лични нападки или обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа, той ще бъде изтрит от модератора на сайта.

Коментари

партизанин
# 0
12:12 | 9 December 2016
Е, и? Извадили са музейните експонати и ще ги приберат обратно. Защо държавата е длъжна да издържа всичко това? И как би трябвало да се ремонтират и поддържат дворците- със средства от бюджета или с техни собствени средства-вижда се и се знае, че притежават достатъчно. Въобще, до къде са частни лица и до къде представляват държавата?
Абонирайте се за електронния
информационен бюлетин на Profit.bg