Една малка грешка коства на британка 40 000 долара.

Жената, която работи като фризьорка и има две деца, изпаднала в истински ужас, когато разбрала, че от две години внася заплатата си в чужда сметка, заради малка грешка.

Всеки месец жената чинно внасяла в обща спестовна сметка на името на нея и мъжа й своята заплата от 1500 долара. За две години тя внесла общо 40 000 долара. Но един ден видяла, че парите ги няма.

От 2010 година тя се отказала от хартиено извлечение. Виждала, че всеки месец 1 500 долара от заплата й се удържат, но не забелязала, че в сметката, към която отиват имало грешка от 1 единствена цифра.

След много телефонни разговори и молби от банката й върнали само 1000 британски лири.

“Плащанията са направени към сметка с моето име и с мой код, но има една цифра, която не отговаря и е очевадно че става въпрос за грешка,“ казва жената, която иска да остане анонимна.

Човекът, който в продължение на 2 години е получавал парите й, отказва да ги върне. От банката не могат да разкрият самоличността му/й, защото нямат право.

Финансови анализатори съветват хората да не вярват на компютрите. „Днес сме много зависими от технологиите и им вярваме сляпо,“ казва Маниша Такор от MoneyZen Wealth Management. Тя съветва гражданите да правят следното:

Говорете: спестовната сметка на дамата е била на името на нея и мъжът й. Ако те обсъждаха финанси по между си, може би щяха да разберат за грешката по-рано.

Имайте записи на хартия: Добре е да имате хартиени извлечения от сметките. Понякога може грешката да не е ваша – може грешната цифра да е написана от банката. Но за да имате доказателство трябва да пазите всички бележки и извлечения, които са ви направили.