Азиатските индекси с понижения
Азиатските индекси отстъпиха днес - след данни, посочили продължаваща слабост на китайската икономика.
Индустриалното производство в Китай е забавило ръста си до 5.6% през октомври на годишна база, което се оказа леко под средните очаквания на пазарните участници за ръст от 5.8%.
Продажбите на дребно са се повишили с 11% на годишна база, или леко над средните очаквания на анализаторите за нарастване с 10.9%.
Индексът CSI 300, следящ представянето на най-големите китайски компании, загуби 1.3% от стойността си, докато шанхайският основен индекс се понижи с 0.9%.
Индексът MSCI Asia-Pacific заличи ръста си от по-рано през деня и в крайна сметка завърши с почти нулево изменение за деня. Сред най-губещите в региона бе тайванският претеглен индекс, понижил се с 1.4%.
Без съществена промяна за деня приключиха японският Nikkei и южнокорейският Kospi.
Изследване на Reuters посочи намалена увереност сред японските производители през ноември - за трети пореден месец, до най-ниски нива от две и половина години насам.
Фючърсите на европейските индекси сочат отваряне на положителна територия, като тези на франския САС и немския DAX се търгуват с 0.4% на плюс.
Вчера щатските индекси приключиха деня с минимални изменения. Широкият S&P 500 добави 0.15% към стойността си, докато технологичният Nasdaq загуби 0.24% от стойността си.
Над технологичния индекс натежа понижението от 3% в акциите на Apple. Това се случи, след като от финансовата институция Credit Suisse обявиха, че поръчките на части за популярния iPhone най-вероятно са се понижили с 10%.
Петролът продължи да поевтинява, като брентът с доставка през декември загуби 22 цента от стойността си, до нива от 47.22 долара за барела.