Преди няколко години заработва приложение, което помага на потребителите на мобилни телефони да ги проследяват в случай на загубване. Със сигурност, ако се поразтърсите, ще откриете различни щастливи истории на хора, които са открили телефоните си.

Но тази история не е от този порядък.

Всъщност, това се случва, когато сте от другата страна на експедицията "Открий телефона ми" и сте напълно невинен.

Двойка от Атланта живее в къща, която се превръща в дигитален Бермудски триъгълник за изгубени телефони.

От февруари 2015 година Кристина Лий и Майкъл Саба са "под атака". Често в къщата им идват хора, търсещи телефоните си, както и представители на местните власти.

Проблем в приложението "Намери телефона ми" прави така, че къщата на Лий и Саба да бъде постоянно под прицел като местоположението на загубени или пък откраднати телефони.

Вие как бихте реагирали, ако приложение ви показва, че телефонът ви е в нечий чужд дом? Виновни или невинни?

"Най-големият ми страх е, че някои опасен и агресивен човек може да се опита да влезе взлом в дома ми заради приложението", казва Саба. "Не мисля, че при такава ситуация любезността ще ни свърши работа", допълва той.

Добрата новина е, че компанията, която е създала приложението, вече е запретнала ръкави и търси решение на възникналия проблем. Шега! Няма такова нещо. Никой не си мръдва пръста.

Според властите, подобни казуси не влизат в юрисдикцията на Федерелната комисия по комуникации.

Според експерти, проблемът се крие в GPS координатите, заложени в приложението. Програмата изпитва трудности в намирането по зададени данни и всеки път щом забие, посочва къщата.

Двойката от Атланта няма намерение да се отказва. Тя ще изпрати оплакване до властите и щатския сенатор.

Докато решението все още е мираж, Лий и Саба се молят хората да подходят с разбиране.