11 обекта на ЮНЕСКО, които да посетите това лято
От естествената красота на залива Ха Лонг във Виетнам до спиращата дъха архитектура в стар хърватски град.
Architectural Digest прави преглед на най-добрите места под егидата на ЮНЕСКО, които препоръчва да се посетят през 2017 г.
Вижте ги:
Национален парк Игуасу
Разположена на границата на Бразилия и Аржентина, реката Игуасу преминава през красиви гъсти гори и прави зашеметяващи каскади.
Църквите на мира в Явор и Свидница (Полша)
Това са най-големите дървени църкви в Европа. Наричат се така, защото са построени в резултат на проведените мирни преговори през 17 в., след сключването на Вестфалския мирен договор.
Ал Хиджра (Саудитска Арабия)
Това е най-големият консервационен обект на цивилизацията на Наваите на юг от Петра в Йордания. Разполага с добре запазени монументални гробници с украсени фасади от 1 в. Пр.н.е. до 1 век.
Долмените край Антекера (Испания)
Това са едни от най-големите известни древни мегалитни структури в Европа. Те влязоха в списъка на ЮНЕСКО през 2016 г.
Исторически селища на Ширакава-го и Гокаяма (Япония)
Те се намират в отдалечен планински район на остров Хоншу и през зимата остават напълно откъснати от света. Заради своята история и уникална архитектура, те са включени в списъка на ЮНЕСКО.
Руините на маите на Копан (Хондурас)
Грандиозните руини на Копан показват величието и мистерията на империята на маите с нейните стъпаловидни пирамиди и йероглифи.
Старият град Дубровник (Хърватия)
Градът е дом на сгради, представящи готическата, ренесансовата и бароковата архитектура.
Ха Лонг Бей (Виетнам)
Виетнамският Ха Лонг Бей на залива Тонкин включва над 1600 острова и полуострова, които са диви и недокоснати. Най-добре е да ги разгледате с лодка.
Планините Блу и Джон Кроу (Ямайка)
Тези гористи планински региони в Ямайка са познати не само с натуралната си красота и биоразнообразие, но и са били убежище за африкански народи.
Източноафриканска рифтова долина (Кения)
В Източноафриканската рифтова долина на Кения срещат изключителни конгрегации на фламинго, пеликани, черни носорози, жирафи, лъвове, гепарди и диви кучета.
Ефективното управление на екосистемите гарантира, че този обект остава в списъка на световното наследство.
Архитектурните обекти на Ле Корбюзие (Аржентина, Белгия, Франция, Германия, Индия, Япония и Швейцария)
Друг нов обект в списъка са 17 примера за работата на архитект Льо Корбюзие. С произведения в седем страни, ранният модернизъм на Льо Корбюзие включва Chapelle Notre Dame du Haut във Франция и Националния музей на западното изкуство в Япония.