Азиатските акции излязоха отново на отрицателна територия
Азиатските акции излязоха на отрицателна територия на фона на нарасналото напрежение между Северна Корея и САЩ, което понижи основния индекс на борсата в Сеул до двумесечно дъно, въпреки че изкупуването на активи убежища от предходния ден изглежда отслабна.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.68%, увеличавайки загубите си, след като преди това за кратко излезе на положителна територия.
Японският Nikkei също изтри първоначалните си печалби и излезе на отрицателна територия.
Основният индекс на борсата в Шанхай записа спад от 0.3%, докато хонконгският Hang Seng изгуби 1.3%. Южнокорейският KOSPI падна с 1%, достигайки двумесечно дъно.
Пониженията на някои азиатски индекси, като японския Nikkei, бе ограничено, след като индексите на Уолстрийт записаха минимални понижения вчера.
Изкупуването на щатски държавни облигации също намаля вчера. Лихвата по 10-годишните книжа първоначално падна до шестмесечно дъно от 2.212%, но впоследствие се покачи до 2.250%.
Изкупуването на японската йена и швейцарския франк също намаля.
Доларът се търгува без промяна на ниво от 110.005 йени, след като вчера падна до 109.560, което бе най-ниското му ниво от осем седмици.
Шейцарският франк поевтиня с 0.2% спрямо долара, до 0.9655, след като в предходния ден скочи с над 1%.
Еврото изгуби 0.1%, до 1.1744 долара, докато доларовият индекс нарасна също с 0.1%, до 93.620 пункта.
Валутните пазари очакват по-късно днес данните за индекса на производствените цени в САЩ.
Новозеландският долар поевтиня до близо едномесечно дъно от 0.7300 щатски долара, след като управителят на Централната банка на Нова Зеландия заяви, че би искал да види поевтиняване на местната валута и отбеляза, че централната банка има способността да се намеси на пазара.
Централната банка на Нова Зеландия остави основната си лихва на рекордно ниското ниво от 1.75%.
При суровините, суровият петрол изгуби инерция, след като вчера поскъпна на фона на изнесените данни, които показаха, че петролните запаси в САЩ намаляват.
Цената на петрола от сорта брент се понижи минимално с 0.05%, до 52.68 долара за барел.
Понижението при златото бе от 0.1%, до 1 276.78 долара за тройунция. Вчера металът поскъпна до близо двумесечен връх от 1 278.66 долара.