Катар обяви, че излиза от ОПЕК в началото на 2019 г.
&format=webp)
Катар обяви, че планира да излезе от Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК), дни преди ключовата среща тази седмица между страните от влиятелния петролен картел и неговите съюзници.
Енергийният министър на Катар Саад ал-Кааби заяви на пресконференция днес, че страната ще се оттегли от ОПЕК на 1 януари 2019 г.
Решението идва, след като страната е преразгледала начините, по които може да подобри позицията си в световен мащаб.
Енергийният министър на страната обяви, че решението представлява "техническа и стратегическа" промяна и не е политически мотивирано, информира Ройтерс.
Катар е член на ОПЕК от 57 години.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)