Какво се случва, когато Google maps сгреши?
Google maps, без съмнение, е изключително полезен инструмент.
Може да ви насочи към точно този бар в центъра, в който чакат приятелите ви, да ви намери хостел в чужд град, да изчисли най-добрите маршрути с най-малък трафик и дори да ви предостави разписания, препоръки и работно време на обектите, които ви интересуват.
Изобщо, трудно е да си представим какво сме правили, когато не сме имали възможност да използваме Google maps.
Въпреки всички тези удобства обаче, дори и Google понякога греши.
Всичко обаче зависи от това как приемате вероятността да се загубите - като трагедия или като възможност за спонтанност, приключение и радост от неочакваното.
Тя ви дава възможност да се заговорите с местните, когато ги попитате за посоката, да създадете нови приятели, когато непознати ви приютят в дома си за през нощта, да се насладите на спираща дъха гледка, която рядко се оказва на пътя на туристите...
Именно това ни отнеха технологиите - потенциално променящи живота срещи, риска и случайните открития, които пропускаме, водени с безмилостна ефективност към нашата дестинация от сателити в небето.
Следващата история обаче доказва, че все още има надежда за малко романтика, породена от случайността.
Околността обаче си заслужава, а компанията му правят любопитни кенгурата. В крайна сметка, той стига до къмпинга, но не след 15 минути, а след близо 2 часа.
Приключението обаче си заслужава, казва Брус.
Шофирайки към къмпинг в австралийските Сини планини - популярна област с изключителна природна красота близо до Сидни, запаленият офроудър Брус решава да поеме по предложения от Google Maps „15-минутен пряк път".
"Обикновено не се притеснявам, защото винаги пътувам с поне 20 литра вода и пълен резервоар на офроуд автомобила, така че ако се загубя, е само въпрос на време отново да намеря посоката", казва Брус за Bored Panda.
Представата на Google за преките пътища в Австралия обаче е доста интересно, признава мъжът. Той има среща с приятели в къмпинг, така че решава да поеме по краткия път, предложен му от приложението.
Скрити трикове на Google maps, които не знаетеЖивотът може да бъде толкова лесен
Управлявайки своя Ford Ranger обаче, той се озовава в борова гора, от която повечето дървета лежат на земята. След като трудно преминава през тази част от трасето, Брус решава да продължи, тъй като няма почти никаква възможност за обръщане на автомобила.
Той разполага с дизел за около 1000 км дизел, палатка, радио и достатъчно вода и бира, за да оцелее една нощ. Пътят обаче не става по-лесен, а напротив - колата се озовава в дълбоки коловози, през които шофирането е истинско предизвикателство. Скоро се налага да се прекоси и река.
Околността обаче си заслужава, а компанията му правят любопитни кенгурата. В крайна сметка, той стига до къмпинга, но не след 15 минути, а след близо 2 часа.