Петролът и азиатските акции поевтиняват днес
Азиатските акции изтриха ръста си от по-рано през деня и отчитат понижения вследствие на спада на пазарите в Китай и Хонконг, дори и след силното представяне на Уолстрийт, което тласна долара към долната граница на рейнджа, в който се търгува в последно време.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI за последно губеше 0.45%, докато японският Nikkei отчита понижение от 0.47%, след като нарасна до 31-годишен връх в понеделник.
Основният австралийски индекс бележи повишение от 0.65%, докато хонконгският Hang Seng губи 0.42%, като в основата на понижението са акциите на строителните компании. Книжата на силно задлъжнялата Evergrande Group поевтиняха с нови 8%.
Индексът на китайските сини чипове губи 0.66% - ден, след като изнесените данни за китайската икономика не оправдаха очакванията.
Е-mini фючърсите на щатския индекс S&P 500 остават без промяна.
Индексите на Уолстрийт вчера записаха повишения, след като нарастващите цени на петрола подкрепиха акциите на енергийните компании, а изнесените положителни данни за щатската икономика подкрепиха онези, които смятат, че ръстът на най-голямата икономика в света би трябвало да остане силен.
Dow Jones Industrial Average вчера нарасна с 0.68%, S&P 500 добави 0.85%, а технологичният Nasdaq Composite отчете повишение от 0.82%.
Този апетит към поемането на риск обезцени долара спрямо кошница от няколко други основни валути. Доларовият индекс обаче остава без промяна в азиатската сесиа, като анализатори от Westpac обявиха, че щатската валута изглежда отново ще се движи в рейнджа си от последните дни, информира Ройтерс.
Според тях данните за заплащането и инфлацията в САЩ означават, че Федералният резерв може да не бърза с ограничаването на огромните си изкупувания на активи, което обикновено би подкрепило долара.
Доходността по щатските държавни облигации се понижи по време на азиатската сесия, като доходността по 10-годишните книжа е на ниво от 1.299%, в сравнение с 1.304% при затварянето вчера.
Цените на петрола отстъпват, изтривайки част от силния ръст от тази седмица, който се дължеше на по-голям от очаквания спад на запасите на суровината в САЩ.
Петролът от сорта брент, който чиято цена вчера докосна най-високото си ниво от края на юли, поевтинява с 0.24% до 75.3 долара за барел, докато щатският лек суров петрол (WTI) губи 0.22% до 72.45 долара за барел.
Спот цената на златото остава без промяна на ниво от 1 794.41 долара за тройунция, след като вчера падна под ключовото ниво от 1 800 долара.