7 подводни музея, пренасящи в непознатия свят на морските обитатели
За да посетите тези музеи, имате нужда от плавници и очила за гмуркане.
Те са дело на британския скулптор Джейсън де Кеърс Тейлър. Той е създал в различни части на света паркове от скулптури, направени от бетон, чието неутрално Ph спомага за регенерирането на моретата.
Мусан, Кипър
В източния край на кипърското крайбрежие, много близо до нос Греко, се намира град Агия Напа. От миналото лято той е един от най-интересните туристически центрове в страната.
Пътуващите не идват тук, привлечени само от неговите фантастични плажове. Правят го и за да опознаят уникалния музей, който се разгръща под морето. Сред почти стоте му скулптури има дървета с тегло до 13 тона, растения и хора, които съжителстват в пълна хармония.
Lanzarote, Канарски острови
Тук някои фигури, наполовина кактуси, наполовина хора, излизат от морето, за да ни напомнят за специалния съюз между човека и природата.
Ocean Atlas, Бахамски острови
Едно момиче е високо 7 метра и тежи 60 тона. Всъщност, става дума за най-голямата подводна скулптура на цялата планета. За разлика от мита за Атлас, за нея сякаш да носи на плещите си тежестта на водите на Насау, не е никакъв проблем, пише 20minutos.es.
Ecomusee sous-marin, Франция
Side Underwater museum, Турция
Museo Subacuatico de Arte, Канкун
Регенерирането на морската екосистема и възстановяването на кораловите рифове бе сред основните цели при създаването на този музей под водите на Карибско море. Намира се между Канкун и Исла Мухерес.
Grenada Underwater Sculpture park, Гранада