4 технологии, които ни направиха по-продуктивни през 2023
Офисът претърпява дълбоки промени. Компаниите намират начини да използват изкуствения интелект, за да пестят време и да комуникират по-добре. А в ерата на дистанционната работа те създават хардуерни и софтуерни инструменти за преодоляване на дистанцията между колегите, които рядко прекарват време в едно и също физическо пространство.
Подобни продукти правят работните места - от домашния офис до производствения цех - по-ефективни, по-удобни и по-справедливи, пише Fast Company и селектира 4 революционни технологии в това отношение.
Andonix въвежда разговорния изкуствен интелект в производствения цех
Andonix има за цел да помогне на работниците в производството да използват разговорния AI с помощта на своя цифров асистент Andi.
Andi съдържа информация за повече от 1000 производствени умения и има способността да отговаря на въпроси (например какво означават кодовете за грешки на дадена машина) и автоматично да генерира материали за обучение и контролни списъци за конкретни задачи.
А когато нещо се обърка, Andi може да изпраща известия до точните хора чрез текстови съобщения, WhatsApp или имейл.
Clockwise позволява да планирате чрез разговори с изкуствен интелект
AI на Clockwise позволява на заетите хора да планират срещи, като изразяват свободните си дати и предпочитанията си в разговор, а не чрез имейли или сложни формуляри. Базиран на GPT-4 на OpenAI, този AI позволява на потребителите да подават команди като "Изчисти графика ми за утре" или "Намери време за среща в понеделник".
Платформата, която включва и удобна интеграция със Slack, може да управлява календарите на няколко души в рамките на компанията и да разбира фактори като спешността и приоритета на различни срещи и събития.
Сред клиентите на Clockwise са Etsy, Zoom, Atlassian и Uber.
Datapeople използва изкуствен интелект за по-справедливо наемане на служители
AI на Datapeople предлага насоки за изготвяне на обяви за работа, за да се привлекат кандидати от различни среди. Платформата предоставя помощ за приобщаващ език и съответствие със законите по теми като прозрачност на заплащане и гарантира, че публикациите включват основни факти като придобивки и местоположение. Инструментът е използван за редактиране на повече от 170 000 обяви за работа от 2022 г. насам в много компании, сред които Conagra, Twitch, BuzzFeed и Block.
Logitech слива технологиите от 19-ти и 21-ви век за по-добри видеоконференции
Project Ghost на Logitech е кабинка за видеоконферентна връзка „един на един", създадена, за да накара хората да се чувстват така, сякаш се намират в една стая с човека, с когото говорят, дори когато те са на другия край на света. Тя използва ненатрапчиви камери и микрофони, както и система от отражения, разработена за първи път за театъра през 19-ти век, за да скрие технологията, така че хората да могат да се съсредоточат върху разговорите си.
Системата работи със стандартен софтуер за видеоконференции като Zoom и Google Meet.