Азиатските акции изтриха ръста си от по-рано през деня, но вървят към седмично повишение, след като пазарните нагласи бяха повлияни от слабото представяне на Уолстрийт, на фона на опасенията около прогреса на данъчната реформа в САЩ.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.5%, но върви към 0.7% ръст за седмицата.

Китайските акции записаха понижения, като индексът Shanghai Composite губи 0.9%, а индексът на сините чипове CSI300 пада с 1%.

Японският Nikkei отчита понижение от 0.1%, като спадът за седмицата възлиза на 0.6%, дори и на фона на признаците, че японската икономика набира инерция.

Бизнес доверието на големите японски компании отчита подобрение в пето поредно тримесечие, достигайки 11-годшен връх, информира Reuters.

Вчера стана ясно, че продажбите на дребно в САЩ са нараснали с повече от очакваното през ноември, а броят на американците, които са кандидатствали за помощ при безработица, пада до близо 44.5-седмично дъно през миналата седмица.

Това е индикация за доброто състояние на икономиката, което може да подготви почвата за допълнителни вдигания на лихвите от страна на Федералния резерв през следващата година.

Основните индекси на Уолстрийт записаха понижения вчера, като спадът при S&P 500 бе най-големият от месец, на фона на опасенията за евентуални пречки пред данъчната реформа на републиканците.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, нараства с 0.1%, до 93.606 пункта, но губи 0.3% за седмицата.

Доларът се стабилизира спрямо йената на ниво от 112.38, но губи 1% за седмицата и се отдалечава от едномесечния връх от 113.75 йени, достигнат във вторник.

Еврото се търгува без промяна на ниво от 1.1780 евро. Вчера Европейската централна банка завиши прогнозите си за ръста на икономиката и за инфлацията в еврозоната, но запази обещанието си да осигурява стимули за икономиката, колкото време се налага.

Британският паунд остава без промяна на ниво от 1.3436 долара. Централната банка на Англия вчера също остави лихвите си без промяна, както се и очакваше.

Биткойнът поскъпва с 4.1% на борсата Bitstamp, до 17 082.37 долара, след като преди това изравни рекордно високото ниво от 17 428.42, достигнато във вторник.

Фючърсите на петрола продължиха ръста си след поскъпването от вчера.

Щатският лек суров петрол добави 0.3%, или 15 цента, до 57.19 долара за барел, след като вчера поскъпна с 0.8%. Цената на петрола от сорта брент нарасна с 0.1%, или 5 цента, до 63.35 долара за барел.