Златото, петролът и азиатските индекси връщат част от загубите
Азиатските индекси се насочват към втори пореден дневен ръст, водени от технологичните и суровинните компании. Книжата на една от най-големите минодобивни компания в света - Rio Tinto Group, се повишиха вследствие на очакванията на пазара за сливане с Glencore Plc.
Индексът MSCI Asia Pacific Index добави 0.2% към стойността си след ръста си от 0.8% вчера.
Йената запази най-голямото си повишение спрямо долара от април в очакване централната банка на Япония да запази рекордните стимули за икономиката. Централните банки на Австралия и Индонезия се очаква да запазят нивата на лихвите си без промяна днес.
Щатските пазари се търгуват без ясна посока в очакване на тримесечните резултати от щатските компании. Днес неофициално се открива отчетният сезон в САЩ - традиционно с изнасянето на резултатите на Alcoa.
Южнокорейският Kospi добави 0.5% към стойността си, докато австралийският S&P/ASX 200 изгуби 0.7%. Новозеландският NZX 50 се понижи с 0.2%.
Протестите в Хонконг проявяват признаци на отслабване, което е друг позитивен знак за пазарите в Азия. Това се случва след споразумение за преговори между демократично настроените протестиращи и правителството.
Фючърсите на широкия щатски индекс Standard & Poor’s 500 изгубиха 0.1% от стойността си, след като индикаторът се понижи с 0.2% вчера. Инвеститорите подновиха разпродажбите при малките компании преди началото на отчетния сезон за третото тримесечие.
Златото отново се върна при нива над 1 200 долара за унция, като рано тази сутрин се разменя при нива от 1 203 долара за унция с незабавна доставка. Вчера цената на благородния метал се понижи до ниво от 1 183 долара за унция, или най-ниската от началото на годината.
Цената на среброто се повиши вчера с близо 3%, или най-много от юни насам, до нива от 17.30 долара за унция с незабавна доставка.
Петролът запази повишението си, след като вчера щатският суров петрол се повиши с 0.7% до нива над 90 долара за барел с доставка през ноември. Петролът тип брент се търгува при нива от 92.77 долара за барел с доставка през ноември.