Азиатските индекси се повишиха от едномесечния си минимум, достигнат вчера, вследствие на признаците за възстановяване на облигационните пазари, след масираните им разпродажби в сряда.

Погледът на инвеститорите днес ще е към данните за заетостта в САЩ, както и към преговорите между Гърция и кредиторите й през уикенда. Очакванията са за 224 000 нови работни места през април, след изключително слабите данни за 126 000 през март.

Британският паунд поскъпна с над един процент спрямо останалите основни валути след изборната победа на настоящия министър председател на страната Дейвид Камерън.

Широкият индекс MSCI Asia-Pacific добави 0.4%, възстановявайки се от едномесечния си минимум. Японският Nikkei 225 също се повиши до 0.4%.

„Лихвите по държавните облигации се повишиха до нива, които привличат инвеститорите“, коментира Чотаро Морита, ръководител на звеното за търговия на паричните пазари на SMBC Nikko Securities.

„Хеджфондовете прибират печалби от европейските облигации. Възможно е да станем свидетели на по-нататъшно прибирина на печалбите, така че европейските дългови ценни книжа едва ли ще имат потенциал за по-нататъшно повишение, предвид на програмата от стимули на ЕЦБ“, според Фумио Накакубо, инвестиционен стратег в UBS.

Облигациите бяха подпомогнати и от спада в цената на петрола. Стабилният ръст в цената на петрола през март се определяше като една от основните причини зад разпродажбите при дълговите книжа.

Щатските индекси се повишиха вчера. Широкият индекс S&P 500 Index добави 0.4% към стойността си до 2 088 пункта.

Пазарите бяха подкрепени от добрите резултати от Alibaba, след които акциите на компанията добавиха около 8% от стойността си.

Брентът поевтиня с около един долар и се търгува при нива от 65.50 долара за барел с доставка през юни на международните пазари рано тази сутрин.