Те не завършиха и година в университет, но имат 860 млн. долара
Те нямат завършена дори и една година в университет, но Енрике Дюбугра (23 г.) и Педро Франчески (22 г.) вече имат сериозен опит в Силициевата долина.
Сега разполагат и с отговарящо на този опит състояние.
Двамата са основатели на Brex Inc. - финтех стартъп с необичайна история, който наскоро беше оценен на 2.6 млрд. долара. Dubugras е едва на 14 г., когато създава първата си компания, която произвежда онлайн видео игра.
Той обаче я закрива, след като става ясно, че е нарушил регистриран вече патент. Скоро след това обединява усилия с Франчески за ново бизнес начинание – компанията за обработване на плащания Pagar.me, която се разраства до 150 служители, преди да я продадат през 2016 г.
След това двамата се записват в Станфордския университет, но не прекъсват, преди да са довършили първата си година, за да основат Brex, пише Bloomberg.
Brex, която пусна първия си продукт миналата година, се превърна в една от любимите финтех компании и превърна своите основатели в богати предприемачи – поне на хартия. Днес техните дялове в компанията се оценяват на по 430 млн. долара, според анализ на EquityZen.
Снимка: Twitter
Възходът на двойката е бърз дори по стандартите на Силициевата долина, където да прекъснеш следването си в Станфордския университет е почти клише.
Brex, която е основана преди две години, е една от американските компании, която най-бързо достига мултимилиардна пазарна оценка, присъединявайки се към компании, като Uber Technologies Inc., Lime и Bird Rides Inc.
През 2017 г. Brex се оценяваше на 25 млн. долара, според данни на PitchBook. Последният кръг набрано финансиране покачи пазарната й оценка до над 2 млрд. долара.
Основният продукт на компанията е кредитна карта за стартъп компании и техните служители, която разчита на данни в реално време, а не на традиционни кредитни резултати. Един от двигателите на повишаващата се пазарна оценка на Brex, според основателите й, е потенциалът за разширяване на дейността й в други сфери.
Снимка: Twitter
Компанията също така наскоро пусна кредитни карти за компании в сферата на електронната търговия и науките за живота. Освен картите за стартъпи, от Brex са казвали, че планират да обслужват и на по-големи компании, предлагайки карти с бонус точки, както и управление на разходите.
Друг финтех вундеркинд - Макс Левчин, който на 23 г. съосновава компания, която впоследствие става PayPal Holdings Inc., е инвеститор в Brex. Същото важи и за Питър Тийл - друг съосновател на PayPal, както и за Kleiner Perkins Digital Growth Fund и Ribbit Capital.