В САЩ живеят приблизително 618 хил. милениали, които притежават най-малко 1 млн. долара, сочи доклад на Coldwell Banker Global Luxury и WealthEngine, цитиран от CNBC.

Авторите на проучването определят за милениал всеки, роден в периода 1982 – 1996 г., или казано по друг начин – тези на възраст между 23 и 37 години.

Популацията от заможни млади хора се увеличава, сочи докладът.

Освен като брой, ръст записва и тяхното богатство.

„До 2030 г. милениалите ще притежават пет пъти повече състояние, отколкото имат днес, като се очаква да наследят над 68 трилиона долара в рамките на „Великия трансфер на богатство””, пишат авторите на проучването.

Под „Великия трансфер на богатство” се разбират парите, които милениалите ще наследят от своите родители, част от „бейби бум” поколението, което се смята за най-заможната генерация в историята.

Близо половината, или 44% от милениалите милионери, са концентрирани в щата Калифорния.

Като цяло, това е в тон с общата популация от милионери в страната, сочи докладът, добавяйки, че в Калифорния се регистрира и най-висок процент на собствениците на бизнес (23%), както и най-високия дял на инвеститорите в недвижими имоти.

Ню Йорк се нарежда на второ място, като щатът е дом на 14% от милениалите милионери в САЩ.

Кой държи парите в Китай?Китайското богатство продължава да се концентрира в ръцете предимно на технологични предприемачи, като някои бизнесмени от сферите на фармацията и животновъдството също успяват да се наредят сред най-богатите личности в страната


Интересното е, че най-масовият пощенски код за младите милионери не е нито този на Калифорния, нито на Ню Йорк, а на градчето Травърс, Мичиган.

Градът, който се намира на брега на езерото Мичигън, има бурен пазар на луксозни имоти, където цените на подобни жилища започват от 500 хил. долара.

Това е далеч по-евтино от пощенските кодове около Силициевата долина, където луксозните домове започват от 2 млн. долара, посочват от Coldwell Banker.

Авторите на доклада обобщават, че младите милионери предпочитат да придобиват имоти на по-достъпни пазари, където състоянието им има повече тежест.