Борсите закриха в червено след хода на Moody's и данните за износа на Китай
Слабите данни за китайския износ и понижението на кредитния рейтинг на 10 по-малки банки в САЩ изпратиха основните борсовите индекси в САЩ надолу във вторник.
S&P 500 загуби 0,4%.
Dow Jones Industrial Average се понижи с около 0,5%, или 159 пункта.
Nasdaq Composite изтри 0,8%.
Цените на държавните облигации се покачиха, тласкайки доходността надолу, като тази на 10-годишните държавни облигации на САЩ падна под 4%, но завърши на 4,024%, спад от 4,076% в понеделник.
Напоследък облигациите стават все по-привлекателни в сравнение с акциите, предвид по-високите доходности и риска рецесията да удари корпоративните печалби в бъдеще, казва Синди Бюлиу, главен инвестиционен директор за Северна Америка в Conning, цитирана от The Wall Street Journal.
Акциите бяха ужилени от хода на агенция Moody's, която понижи кредитните рейтинги за 10 по-малки банки в САЩ и заяви, че преразглежда рейтингите на шест по-големи, включително Bank of New York Mellon и U.S. Bancorp. Този ход поднови опасенията относно затягането на кредитирането и способността на банковата система да издържи на по-високите лихви.
PNC Financial Services Group и Huntington Bancshares загубиха съответно 1,8% и 2,2%. Bank of America се понижи с 1,9%.
Акциите в сектора на здравеопазването бяха най-добре представящият се сегмент на S&P 500 във вторник. Eli Lilly скочи с 15% и поведе по-широкия индекс нагоре, след като производителят на лекарства надмина очакванията за тримесечните си печалби на Уолстрийт и отчете добри продажби на медикамента за диабет Mounjaro, набиращ популярност и като „лекарство“ за отслабване.
International Flavors & Fragrances, специализирана в създаването и производството на аромати за различни индустрии, беше най-големият губещ в S&P 500.
Акциите на компанията паднаха с 19%, след като отново намали прогнозата си за приходи тази година, този път с повече от 5%.
В допълнение United Parcel Service понижи финансовата си прогноза за остатъка от годината поради по-ниските обеми на пратки и последиците от сложните преговори с профсъюза International Brotherhood of Teamsters.
Акциите на UPS се понижиха с 0,9%, докато тези на конкурента му FedEx поскъпнаха с 1,5%.
Ръководителите на UPS казаха, че въпреки че бизнесът им в САЩ се е представил в съответствие с вътрешните оценки през второто тримесечие, на международните пазари компанията се е справила по-зле от очакваното.
„Постоянно високата инфлация в Европа и строгите финансови условия натежават на потребителите. В Азия бавното възстановяване през първото тримесечие спря през второто“, каза финансовият директор на UPS Брайън Нюман в разговор с инвеститори на фона на новите данни от Китай, че износът от втората по големина икономика в света се е сринал през юли.
На пазарите в Азия хонконгският индекс Hang Seng падна с 1,8% вчера, докато Shanghai Composite загуби 0,3%. Японският Nikkei 225 се покачи с 0,4%.
В Европа Stoxx Europe 600 загуби 0,2%, като акциите на UniCredit и други италиански банки се понижиха, след като Рим одобри 40% данък върху печалбите на банките.