Феновете на Джеймс Бонд са все по-близо до това да разберат дългоочакваната новина кой ще влезе в ролята на легендарния шпионин в новия филм.

Според източници на Deadline, продуцентите и режисьорът Дени Вилньов са започнали да уведомяват кандидатите, класирани за следващия кръг на кастингите, които ще се състоят през август.

Amazon MGM Studios, които разпространяват и продуцират филма, не коментират въпроса.

Що се отнася до това колко актьори ще се явят на прослушването, точният брой остава неизвестен – някои източници посочват между 5 и 7, докато други говорят за десетки.

Кастингите се провеждат още от пролетта на 2025 г., когато Ейми Паскал и Дейвид Хейман бяха избрани за продуценти. Нина Голд, която през април сключи договор за кастинг-директор на филма, е прослушвала актьори в последните няколко седмици, но източниците твърдят, че тези срещи са били с по-малко известни имена, за да се прецени дали някой може да бъде добавен към списъка с известни актьори, които се очаква да получат покана за следващия кръг.

Въпреки да изглежда, че все още сме далеч от това да разберем кой ще изиграе ролята на 007, графикът съвпада с плана на студиото да избере актьор до края на годината, за да може снимките на продукцията да започнат през 2027 г.

Откакто получи пълен творчески контрол над франчайза, Amazon MGM провежда щателно търсене на таланти за главната роля, а след срещи с редица режисьори избра Дени Вилньов за режисьор. След това Стивън Найт беше избран за сценарист миналото лято, а оттогава акцентът е върху разработването на историята, преди следващия етап на кастингите.