12-годишен трейдър постигна 43% доходност за по-малко от година
Първото нещо, което 12-годишният Куон Джун прави за деня, е да гледа бизнес новините.
Той постига доходност от 43% през изминалата година, купувайки акции и днес мечтае да се превърне в следващия Уорън Бъфет.
Куон започва да търгува през април миналата година, след като майка му открива сметка, в която внася спестените от семейството 25 млн. вона, равняващи се на 22 400 долара.
Това се случва на фона на най-голямото понижение на южнокорейския индекс KOSPI в последното десетилетие, пише Ройтерс.
„Доста дълго време говорих на родителите ми, защото вярвам на пазарен наблюдател, който обясни по телевизията, че това е възможност, която се случва веднъж на десетилетие. И наистина, през изминалата година KOSPI отчете най-силно повишение сред 23-те индикатора, които съставляват азиатско-тихоокеанския индекс на MSCI."
“Моят идол е Уорън Бъфет“, казва Джун, визирайки 90-годишния щатски инвеститор и милиардер.
„Вместо да търгувам на дневна база, аз предпочитам да правя инвестиции с дългосрочна перспектива, примерно 10 или 20 години, за да получа максимален доход от вложението си“, допълва той.
Самият тийнейджър прави списък с желаните покупки по време на корекцията на световните борси, засегнала и тази в Южна Корея в началото на пандемията. Той включва Kakao Corp, което е най-голямата чат платформа в страната, производителя на електроника Samsung Electronics и автомобилната Hyundai Motor.
Днес ¾ от учениците в Южна Корея продължават обичението си в университет, но намирането на креативна работа след това не е лесно задание. Ето защо част от учениците предпочитат да намерят различен път за своето развитие.
„Вместо да уча в Университета в Сеул, предпочитам да стана голям инвеститор“, каза Куон. "Надявам се в бъдеще да мога да работя и по много проекти за благотворителни инициативи", допълва той.
„Чудя се дали дали образованието от днешна гледна точка ще е толкова важно за в бъдеще", казва майката на Куон Лий Еун-джо, която го подкрепя напълно в страстта му да се насочи към бизнеса вместо към обучението.