Седем качества на колегите, които никой не харесва
Повечето хора работят в колективи. Всеки колектив си има специфични проблеми и хора, които не се харесват на останалите. Ето някои отличителни белези на хората, които обикновено не се възприемат добре от колегите си:
Вижте още: Какво дразни колегите най-много в офиса?
1. Не са отборни играчи
Да се научите да работите добре с останалите е критично не само за вашия кариерен успех, но и за това да не попаднете в „негативния списък“. Не бива да мислите само за себе си.
Ако помагате на колегите си, то най-вероятно ще получавате насреща и много помощ от тяхна страна, когато ви се наложи.
2. Мързеливи са
Хората, които непрекъснато релаксират, слушат музика и гледат часовника на стената, не са сред любимците в екипа. От тях обикновено не може да се очаква да помогнат при наличието на проблем.
Те се опитват максимално да облекчат усилията си по време на работа, което често означава, че други ще трябва да работят повече, за да ги компенсират.
3. Винаги си „пъхат носа в чужди работи“
Колегите обикновено не обичат да им се бъркат в работата или да получават съвети, без да са ги поискали. Тези хора, които „дочуват“ чужди разговори и си дават мнението, без да им се поиска, обикновено са сред най-непопулярните във всеки един работен колектив.
4. Говорят твърде много
Когато хората говорят твърде много, те рядко се усещат, че пречат на работата на своите колеги. Обикновено такива хора се избягват изобщо да се заговарят.
5. Доносничат
Много често прекомерното говорене е свързано с това да се издават чужди тайни, умишлено или не. Колеги, които правят това, се възприемат като ненадеждни и от тях всички странят.
Още по-негативен е техният образ, ако те са близки с ръководството.
6. Непрекъснато се оплакват
Никой не е длъжен да слуша вечното оплакване и недоволство на някой от колегите си. Не е реалистично да се очаква всичко да е идеално през цялото време.
7. Вечно протакат
Има една категория служители, които винаги отлагат това, което трябва да се свърши, за последния възможен момент. Те често провалят екипните разработки и задачи и винаги искат отсрочка в крайния срок.