Уолстрийт върна печалбите от сряда, основните индекси отново затвориха на червено
Dow Jones Industrial Average и S&P 500 затвориха с 0,2% по-ниско, а Nasdaq Composite се понижи с 0,9%
Основните борсови индекси в САЩ паднаха в четвъртък, тъй като инвеститорите реагираха на порой от тримесечни отчети за печалбите, а акциите на големите технологични компании върнаха част от големите печалби от предишната сесия.
Dow Jones Industrial Average и S&P 500 затвориха с 0,2% по-ниско, а Nasdaq Composite се понижи с 0,9%. Ден по-рано основните индекси отбелязаха най-доброто си представяне от над два месеца, след като по-добрите от очакваното данни за инфлацията съживиха надеждите, че Федералният резерв ще продължи да намалява лихвените проценти и няколко големи банки отчетоха силни тримесечни резултати.
Печалбите на банките отново бяха на фокус в четвъртък. Акциите на Morgan Stanley се покачиха с 4% до най-високото си ниво за всички времена, тъй като резултатите на гиганта за финансови услуги надминаха очакванията на Уолстрийт. Bank of America обаче падна с 1%, въпреки че печалбите ѝ надминаха прогнозите. U.S. Bancorp и PNC Financial Services Group се понижиха съответно с 5,6% и 2% след докладване на резултатите си.
Технологичните акции с мега капитализация, които бяха сред най-големите печеливши в сряда, се понижиха като цяло, водени от Apple и Tesla, които спаднаха съответно с 4% и 3,4%. Nvidia, Microsoft, Alphabet, Amazon и Meta Platforms също загубиха позиции.
Акциите на UnitedHealth Group се сринаха с 6%, което доведе до понижение на S&P 500 и Dow, след като компанията отчете разочароващи тримесечни резултати.
Акциите в сектора на чиповете бяха предимно по-високи, след като Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., най-големият производител на чипове по договор в света, отчете по-добри от очакваните печалби и даде възходяща прогноза за търсенето на AI. Производителите на оборудване за чипове KLA Corp, Lam Research и Applied Materials се повишиха с над 4%, докато търгуваните в САЩ акции на Taiwan Semi напреднаха с почти 4%.
На икономическия фронт седмичните данни за молбите за безработица и месечните данни за продажбите на дребно, публикувани в четвъртък, отговориха до голяма степен според очакванията. Инвеститорите следят отблизо икономическите показатели, докато търсят информация, която може да повлияе на решенията на Фед относно лихвените проценти през следващите месеци.
Доходността на 10-годишните държавни ценни книжа на САЩ, която корелира с очакванията за лихвените проценти, беше 4,61%. Това е спад от 4,65% късно в сряда, когато доходността на облигациите записа най-големия си спад от август в отговор на обнадеждаващите данни за инфлацията.
Биткойнът беше на ниво от 99 600 долара в търговията в късния следобед. В сряда дигиталната валута надхвърли 100 000 долара за първи път от повече от седмица.
Фючърсите на златото се повишиха с 1,3% до около 2750 долара за унция, докато фючърсите на суровия петрол WTI паднаха с 1,6% след голям ръст в сряда.