Саудитска Арабия едва наскоро отвори вратите си за всички желаещи да посетят страната. То този момент тя беше terra incognita за много туристи.
Предвид промените, колегите от BBC не се забавиха и веднага съставиха списък с най-интересните й забележителности.
Можете да започнете пътешествието си от град Джида – икономическата столица на кралството, в което има международно летище. Тук може да видите „могилата на Ева“, да плавате по море и да се разходите из местните пазари.
Следващата спирка е планината Ел-Асир. Тя има любопитен ландшафт и не по-малко интересна фауна. На север се намира археологическият комплекс Мадаин-Салих. Там можете да разгледате руини от древния град Хегра.
Препоръчваме това пътешествие във времето. Мадаин-Салих е включен в списъка със световно наследство ЮНЕСКО през 2008 г. Това е първият обект на територията на Саудитска Арабия.
Поради консервационната защита на автентичния мемориален обект, действащите разпоредби в Мемориала изключват заснемането на филми там. Затова сега екип от специалисти създава цифрово копие с най-ново поколение технологии
От пенсионирани геймъри до нови студиа в Норич – регионът се превръща в скритата сила на британската гейминг индустрия, която расте с бързи темпове и отваря врати за ново поколение създатели
Междувременно той се противопостави на определението на президента на САЩ, че войната между Русия и Украйна е като „две малки деца, които се бият като луди“