Азиатските индекси се понижиха, следвайки посоката на щатските в последния им ден на търговия за тримесечието. Доларът се понижи спрямо йената, а волатилността на японската фондова борса бе сериозна.

На отрицателна територия сочат отваряне фючърсите на британския FTSE, немския DAX и френския CAC.

Вчера широкияj щатски индекс S&P 500 приключи със спад от 0.9%, докато индексът на сините чипове Dow загуби 1.1% от стойността си.

Цената на петрола продължи да се понижава, след като преговорите с Иран продължиха и след крайния срок за намиране на решение, свързано с ядрената програма на страната. Брентът поевтиня с 0.1% до 55.08 долара за барел с доставка през май.

„Независимо дали ще станем свидетели на сделка с Иран, не очакваме незабавен ръст в предлагането на петрол като последствие от това“, според Хари Чилингириян, пазарен стратег в BNP Paribas, цитиран от CNBC.

На фона на понижението на повечето от основните азиатски индекси, китайският шанхайски индекс продължи с рекордния си ръст. Той добави нови 1.4% към стойността си, до нов седемгодишен връх.

Гръцката дългова приза продължава да въздейства на пазарите, след като и вчера правителството не успя да достигне споразумение с кредиторите си и е на път да изчерпа разпологаемите си средства в рамките на няколко седмици.

„Програмата на ЕЦБ за стимулиране на икономиката на еврозоната стартира в началото на март, като Гърция се превръща в тиктакаща бомба в региона“, коментира Кати Лиен, управляващ директор на форекс звеното на BK Asset Management, цитирана от CNBC.

Златото се търгува без съществено изменение в нивата си при 1 185 долара за унция с незабавна доставка. Нивата на среброто са при 16.6 долара за унция.